Trwa ładowanie...
d2b9iif

W Katowicach ruszył konkurs "Lokal na kulturę"

Dziewięć lokali zaoferowały władze Katowic zainteresowanym prowadzeniem działalności kulturalnej. W poniedziałek ogłoszono piątą edycję konkursu pod hasłem "Lokal na kulturę", który ma wzbogacić kulturalny krajobraz miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Katowicach ruszył konkurs "Lokal na kulturę"
(WP.PL, Fot: Anna Urbańczyk)
d2b9iif

- Tworzymy sprzyjające warunki dla niekomercyjnych przedsięwzięć z nadzieją, że to pobudzi społeczną inicjatywę w mieście - powiedziała rzecznik urzędu miasta Justyna Łukasiewicz-Musiał.

W tym roku pula lokali konkursowych obejmuje dziewięć lokalizacji przy ulicach Czecha, Dąbrowskiego, Kopernika, Mariackiej, Matejki, Rysiej, Warszawskiej i dwie przy Mikołowskiej. Wszyscy zainteresowani konkursem powinni do 22 czerwca br. złożyć swoje oferty w urzędzie miasta - w zamkniętych kopertach, z adnotacją "Lokal na kulturę".

Zwycięzcy konkursu mogą liczyć na preferencyjne i stałe stawki czynszu, które w okresie niezbędnych remontów są dodatkowo obniżane do wysokości 1 zł za metr.

Konkurs jest realizowany w Katowicach od września 2013 r. W dotychczasowych czterech edycjach miasto wystawiło 27 lokali użytkowych, co zaowocowało podpisaniem 11 umów najmu.

W efekcie Katowice wzbogaciły się m.in. o "Teatr Rawa", galerię "Back Door", pracownię i galerię "Fabryka Małych Form" czy otwarte niedawno Muzeum Historii Gitary.

d2b9iif

Podziel się opinią

Share
d2b9iif
d2b9iif
Więcej tematów