Trwa ładowanie...

W Katowicach coraz więcej kandydatów - dużo nowych nazwisk!

W ciągu ostatnich dni pojawiły się aż trzy nowe kandydatury w wyborach prezydenckich w Katowicach: Marcin Krupa, Łukasz Cholewiński i Krystyna Doktorowicz. Oprócz nich w wyborach startują także: Jerzy Ziętek, Marek Szczerbowski, Andrzej Sośnierz, Aleksander Uszok oraz Arkadiusz Godlewski.

Share
W Katowicach coraz więcej kandydatów - dużo nowych nazwisk!
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Marcina Krupy
d18nyow

Pod koniec ubiegłego tygodnia swojego reprezentanta przedstawił… Piotr Uszok. Na wstępie zaznaczył, że Marcin Krupa będzie kontynuował jego dzieło i plan na rozwój Katowic. Kandydat dotychczas pełnił funkcję wiceprezydenta miasta i jest odpowiedzią na pytanie kierowane do Uszoka: „co dalej z Katowicami?”. Nowy kandydat ma kontynuować politykę obecnego prezydenta, ale równocześnie ma być też potrzebną młodą krwią, świeżym spojrzeniem na problemy naszego miasta. Uszok mówił, że jego odejście bez planów na kontynuację rozpoczętych działań byłoby „nieodpowiedzialne”.

- To byłoby nieodpowiedzialne w stosunku do mieszkańców i do miasta. Z tego powodu na wiceprezydenta powołałem cztery lata temu Marcina Krupę. Intensywnie pracował, dostawał bardzo trudne zadania do realizacji, niepopulistyczne, niemedialne, spotykał się z mieszkańcami i przekazywał bardzo trudne kwestie. Nie ukrywam, że powierzyłem mu strategiczne obszary rozwojowe - odpowiadał m.in. za wydział rozwoju miasta, za przygotowanie kluczowych inwestycyjnych projektów. Wiele się nauczył – powiedział podczas konferencji Uszok.

d18nyow

Krupa zaś podziękował Uszokowi za to, czego się od niego mógł nauczyć i dodał, że „należy dalej pielęgnować to, co zostało rozpoczęte”. Swój program wyborczy zatytułował „Umową z mieszkańcami Katowic”, a wśród obietnic znajdziemy zwiększenie budżetu obywatelskiego do 20 mln zł (w tym roku było to 10 mln), stworzenie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, budowa trzech krytych basenów, „pakiet bezpłatnych usług miejskich” dla rodzin wielodzietnych, budowa Centrum Nauki w Katowicach, rozwiązania problemów komunikacyjnych miasta, ożywienia terenów poprzemysłowych, wspierania inwestycji i nowych technologii poprzez powołanie „opiekuna inwestora”, budowa co najmniej 100 mieszkań na wynajem rocznie oraz remonty kapitalne w komunalnych budynkach.

Kongres Nowej Prawicy w niedzielę także przedstawił swojego reprezentanta w wyborach w Katowicach. Ich kandydatem został Łukasz Cholewiński – przedsiębiorca i restaurator. Janusz Korwin-Mikke podczas spotkania w Katowicach zapewniał, że Śląsk to bardzo ważny dla jego ugrupowania region.

Swój udział w wyborach prezydenckich w Katowicach ogłosiła także Krystyna Doktorowicz – prodziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Wystartuje z komitetu wyborczego „My z Katowic”, bez partyjnego szyldu.

Na razie spośród nowych kandydatów tylko Krupa przedstawił swój program wyborczy i konkretne plany względem miasta.

d18nyow

Podziel się opinią

Share
d18nyow
d18nyow
Więcej tematów