ycipk-1i8x8e
IAR

W dniu polskich wyborów - w Rosji film o Smoleńsku

"Katyński syndrom" - to dokument nakręcony przez Rosjan opowiadający o katastrofie samolotu polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem. Film wyemitowała w niedzielny wieczór, w czasie polskich wyborów prezydenckich, jedna z najważniejszych rosyjskich stacji telewizyjnych - Pierwyj Kanał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W dniu polskich wyborów - w Rosji film o Smoleńsku
(AFP, Fot: Scott Olson)
ycipk-1i8x8e

Obraz trwa 50 minut. Pojawiają się w nim fragmenty obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej oraz informacje dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Znalazły się w nim także wypowiedzi byłych prezydentów Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego oraz marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego, a także fragment wideo-przesłania do Rosjan Jarosława Kaczyńskiego.

W niezwykle wzruszający sposób została przedstawiona postać Marii Kaczyńskiej. Film kończy się cytatem z przemówienia które miał wygłosić w Katyniu prezydent Lech Kaczyński.

ycipk-1i8x8e

Początkowo film był przygotowywany z myślą o pierwszej rocznicy katastrofy prezydenckiego Tu-154M. Nie wiadomo dlaczego został pokazany w dniu wyborów prezydenckich w Polsce. Może to być gest ze strony rosyjskiej lub swoiste przesłanie dla nowego prezydenta Polski.

Zobacz zwiastun rosyjskiego dokumentu

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1i8x8e

ycipk-1i8x8e
ycipk-1i8x8e