Trwa ładowanie...
d3b8qop
IAR

W dniu polskich wyborów - w Rosji film o Smoleńsku

"Katyński syndrom" - to dokument nakręcony przez Rosjan opowiadający o katastrofie samolotu polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem. Film wyemitowała w niedzielny wieczór, w czasie polskich wyborów prezydenckich, jedna z najważniejszych rosyjskich stacji telewizyjnych - Pierwyj Kanał.
Share
W dniu polskich wyborów - w Rosji film o Smoleńsku
Źródło: AFP, Fot: Scott Olson
d3b8qop

Obraz trwa 50 minut. Pojawiają się w nim fragmenty obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej oraz informacje dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Znalazły się w nim także wypowiedzi byłych prezydentów Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego oraz marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego, a także fragment wideo-przesłania do Rosjan Jarosława Kaczyńskiego.

W niezwykle wzruszający sposób została przedstawiona postać Marii Kaczyńskiej. Film kończy się cytatem z przemówienia które miał wygłosić w Katyniu prezydent Lech Kaczyński.

Początkowo film był przygotowywany z myślą o pierwszej rocznicy katastrofy prezydenckiego Tu-154M. Nie wiadomo dlaczego został pokazany w dniu wyborów prezydenckich w Polsce. Może to być gest ze strony rosyjskiej lub swoiste przesłanie dla nowego prezydenta Polski.

Zobacz zwiastun rosyjskiego dokumentu

d3b8qop

Podziel się opinią

Share
d3b8qop
d3b8qop
Więcej tematów