Trwa ładowanie...
d1ubfv3
d1ubfv3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Dniu Dziadka dzieci z Zabrza czytały pensjonariuszom ZOL

Utwory Juliana Tuwima czytały pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ZOL) "Pomocna Dłoń" w Zabrzu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Bohaterów Westerplatte w przypadającym w czwartek Dniu Dziadka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ubfv3

- Dla naszych pensjonariuszy to było prawdziwe święto. Od rana się szykowali, panie wkładały najlepsze bluzki i korale, układały fryzury. Uroczystość była wzruszająca również dla nas, pracowników, bo dzieci bardzo się starały i naprawdę świetnie czytały, choć to dopiero uczniowie drugiej klasy - powiedziała kierownik ZOL Elżbieta Mazuś.

- W Dzień Babci i Dzień Dziadka wielu naszych podopiecznych odwiedzają wnuczęta. Są jednak tacy, którzy mają rodzinę gdzieś daleko w Polsce, albo nawet za granicą. Dla nich takie spotkanie jest może trudniejsze, ale też się na nie cieszyli - dodała.

Oprócz czytania lubianych powszechnie wierszy Tuwima był też smaczny tort, kwiaty oraz uroczyste "Sto lat". W tegoroczną akcję zaangażował się również Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu. Uczniowie z Liceum Plastycznego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych przygotowali wystawę fotografii, wykonanych przez nich w zabrzańskim ogrodzie botanicznym.

d1ubfv3

Akcję czytania pensjonariuszom zabrzańskiego ZOL, należącego do Szpitala Miejskiego, zorganizowano już po raz trzeci. W tym roku jej hasłem przewodnim było "Pamiętam, dziadku, jak czytałeś mi wiersze".

- Równie ważne jak wsparcie medyczne jest wsparcie psychiczne. Poświęcenie czasu i zainteresowania przez najbliższych powinno być zalecane przez lekarzy jako wspomagające wszelkie działania medyczne - podkreślił prezes Szpitala Miejskiego dr Mariusz Wójtowicz.

d1ubfv3

Podziel się opinią

Share

d1ubfv3

d1ubfv3
Więcej tematów