Trwa ładowanie...
d1qtkfw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Czechach i na Słowacji coraz więcej zachorowań na grypę

Główny inspektor sanitarny Czech Vladimir Valenta poinformował, że w kraju na powikłania pogrypowe zmarło już 51 osób a 264 dalszych znajduje się w stanie ciężkim. Grypa szaleje również na Słowacji, gdzie choruje ponad 100 tys. osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Czechach i na Słowacji coraz więcej zachorowań na grypę
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1qtkfw

- Epidemia trwa i nadal nie widać jej szczytu. Grypa jest w tym sezonie wyjątkowo groźna. Na sto tysięcy obywateli mamy już 1818 przypadków zachorowań. W porównaniu z ubiegłym tygodniem liczba zachorowań wzrosła o ponad 30 proc. - poinformował dziennikarzy Valenta.

Największą ilość zachorowań odnotowano w północnych i wschodnich Czechach, przy granicach z Polską i Słowacją. Główny inspektor sanitarny ostrzegł, że w grupie największego ryzyka zachorowania są dzieci w wieku do 5 lat oraz ludzie powyżej 65 roku życia.

Epidemię grypy czeskie ministerstwo zdrowia ogłosiło w połowie stycznia. Nie wiadomo jednak ilu spośród chorych zaraziło się wirusem tzw. świńskiej grypy. Rzeczniczka ministerstwa zdrowia Viktorie Plivova stwierdziła, że ministerstwo "nie zamierza rozdzielać przypadków zachorowań spowodowanych wirusem grypy typu A/H1N1 i zwykłej grypy sezonowej".

d1qtkfw

Epidemia grypy na Słowacji

Grypa szaleje także na Słowacji. Główny inspektor sanitarny tego kraju Ivan Rovny poinformował, że "choruje już 108 tys. ludzi, a Słowacja znajduje się w przededniu epidemii". W porównaniu z ubiegłym tygodniem liczba zachorowań wzrosła o 50 proc. Najwięcej zachorowań odnotowano w krajach (województwach) nitrzańskim i koszyckim.

Na Słowacji zamknięto 300 szkół. W szpitalach wprowadzono zakaz odwiedzin, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa wśród osłabionych pacjentów.
Powikłania po grypie - to może spotkać każdego z nas

d1qtkfw

Podziel się opinią

Share

d1qtkfw

d1qtkfw
Więcej tematów