WP
W cieśninie Bosfor zatonęła łódź z imigrantami. Co najmniej 24 osoby zginęły
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W cieśninie Bosfor zatonęła łódź z imigrantami. Co najmniej 24 osoby zginęły

W następstwie zatonięcia w cieśninie Bosfor łodzi, przewożącej najpewniej nielegalnych imigrantów, zginęły co najmniej 24 osoby, a siedem udało się uratować - poinformowały władze tureckie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Nie wiadomo, ilu ludzi znajdowało się na pokładzie, nie jest też znana przyczyna zatonięcia łodzi. Według wcześniejszych doniesień na pokładzie było ok. 40 nielegalnych imigrantów. Dziennik "Hurriyet" na swojej stronie internetowej podał, powołując się na ratowników, że większość ofiar śmiertelnych to dzieci.

Spółka żeglugowa GAC twierdzi, że łódź zmierzała do rumuńskiego portu Konstanca i mogła przewozić ok. 50 uchodźców. Nie podano, skąd jednostka płynęła.

WP

Przedstawiciel tureckiego dowództwa wojskowego w Ankarze pułkownik Sakir Cicek powiedział, iż sądzi się, że płynący łodzią mogli pochodzić z Afganistanu i Syrii.

Wielu mieszkańców Afryki i Bliskiego Wschodu próbuje przedostać się przez terytorium Turcji, często w łodziach nieprzygotowanych na taką podróż, w drodze do krajów Unii Europejskiej.

Bosfor, cieśnina łącząca Morze Marmara i Morze Czarne oraz obie części Stambułu, to jeden z najruchliwszych szlaków żeglugowych świata i jedyna droga wodna łącząca Morze Czarne z oceanem, którą transportowana jest m.in. ropa naftowa z Rosji. Zimą niekorzystne warunki pogodowe często wymuszają zamykanie cieśniny.

Polub WP Wiadomości
WP
WP