Trwa ładowanie...
d4ao7hx
W cieśninie Bosfor zatonęła łódź z imigrantami. Co najmniej 24 osoby zginęły
x-news/TVN 24

W cieśninie Bosfor zatonęła łódź z imigrantami. Co najmniej 24 osoby zginęły

W następstwie zatonięcia w cieśninie Bosfor łodzi, przewożącej najpewniej nielegalnych imigrantów, zginęły co najmniej 24 osoby, a siedem udało się uratować - poinformowały władze tureckie.
Share
d4ao7hx

Nie wiadomo, ilu ludzi znajdowało się na pokładzie, nie jest też znana przyczyna zatonięcia łodzi. Według wcześniejszych doniesień na pokładzie było ok. 40 nielegalnych imigrantów. Dziennik "Hurriyet" na swojej stronie internetowej podał, powołując się na ratowników, że większość ofiar śmiertelnych to dzieci.

Spółka żeglugowa GAC twierdzi, że łódź zmierzała do rumuńskiego portu Konstanca i mogła przewozić ok. 50 uchodźców. Nie podano, skąd jednostka płynęła.

d4ao7hx

Przedstawiciel tureckiego dowództwa wojskowego w Ankarze pułkownik Sakir Cicek powiedział, iż sądzi się, że płynący łodzią mogli pochodzić z Afganistanu i Syrii.

Wielu mieszkańców Afryki i Bliskiego Wschodu próbuje przedostać się przez terytorium Turcji, często w łodziach nieprzygotowanych na taką podróż, w drodze do krajów Unii Europejskiej.

Bosfor, cieśnina łącząca Morze Marmara i Morze Czarne oraz obie części Stambułu, to jeden z najruchliwszych szlaków żeglugowych świata i jedyna droga wodna łącząca Morze Czarne z oceanem, którą transportowana jest m.in. ropa naftowa z Rosji. Zimą niekorzystne warunki pogodowe często wymuszają zamykanie cieśniny.

d4ao7hx

Podziel się opinią

Share
d4ao7hx
d4ao7hx
Więcej tematów