Trwa ładowanie...

W Ciechanowie dostali komputery za darmo. Część beneficjentów programu je sprzedała

1600 komputerów z dostępem do internetu, rozdanych w ramach najdroższego w historii powiatu ciechanowskiego unijnego projektu miało przeciwdziałać tzw. cyfrowemu wykluczeniu jego mieszkańców. Sprzęt, łącznie wart niemal 20 milionów złotych, na 5 lat trafił do tych, których nie było stać na jego zakup i utrzymanie. Niestety, część osób, do których trafiły komputery, zdążyła je już... sprzedać.

Share
W Ciechanowie dostali komputery za darmo. Część beneficjentów programu je sprzedała
Źródło: Freeimages
d3wonxv

- Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że ten sprzęt może trafić do osób nie do końca zainteresowanych tym, żeby z niego korzystać. Jego wartość to około 6 tysięcy złotych, i ta kwota wydawała się przyciągająca - powiedział Sławomir Morawski, starosta ciechanowski.

Ci, którzy komputery sprzedali - jak zapewnia starosta - będą musieli tłumaczyć się w prokuraturze.

Niestety, to nie jest jedyne zmartwienie starostwa. Okazało się, że kilkanaśc ie komputerów zostało uszkodzonych. Na szczęście, koszt ich naprawy pokryje ubezpieczyciel.

W ramach projektu e -integracja w powiecie ciechanowskim utworzono też pięć sal komputerowych, z których mieszkańcy mogą korzystać bezpłatnie, jedna z nich jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym niewidomych.

d3wonxv

Podziel się opinią

Share
d3wonxv
d3wonxv
Więcej tematów