Trwa ładowanie...
d4b93ce
IAR

W Brukseli nocne rozmowy o Grecji

Zgodnie z oczekiwaniami, premier Grecji, kanclerz Niemiec oraz prezydent Francji rozmawiali późnym wieczorem w Brukseli na temat programu pomocowego dla Aten. Aleksis Tsipras, Angela Merkel, Francois Hollande spotkali się w kuluarach szczytu UE-Ameryka Łacińska i Karaiby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kanclerz Niemiec Angela Merkel
Kanclerz Niemiec Angela Merkel (PAP/EPA, Fot: JULIEN WARNAND)
d4b93ce

Szczegóły rozmów nie są znane. Grecki premier po wyjściu ze spotkania mówił z optymizmem , że kompromis uda się wkrótce osiągnąć. Jego zdaniem, europejscy przywódcy zdają sobie sprawę z tego, że jego kraj potrzebuje "trwałego rozwiązania". Wcześniej Aleksis Tsipras rozmawiał także z szefem Komisji Europejskiej Jean Claudem Junckerem.

Ostatnio doszło do napięć na linii Bruksela-Ateny, bo Komisja Europejska zaczęła powoli tracić cierpliwość. Nie brakowało głosów, że rząd w Atenach albo zwleka z nowymi propozycjami porozumienia, albo przedstawia takie sugestie, które są nie do zaakceptowania. Według przedstawicieli instytucji, porozumienie z Grecją jest możliwe i jest nawet blisko, ale zakończenie negocjacji nastąpi tylko wtedy, gdy władze tego kraju wykażą się wolą polityczną i poważnie potraktują swoje zobowiązania. Stawką jest kolejna transza wsparcia w wysokości ponad 7 mld euro.

d4b93ce

Podziel się opinią

Share

d4b93ce

d4b93ce
Więcej tematów