Trwa ładowanie...
d2mejyj

W 2010 roku na służbie zginęło więcej policjantów

Po raz pierwszy od dwóch lat wzrosła liczba funkcjonariuszy amerykańskiej policji, którzy zginęli na służbie - wynika z raportu opublikowanego przez Narodowy Fundusz Pamięci Funkcjonariuszy Służb Porządkowych.

d2mejyj
d2mejyj

W tym roku w Stanach Zjednoczonych podczas wykonywania obowiązków służbowych zginęło 160 policjantów, o 37% więcej niż w roku 2009.

Od 13 lat najczęstszą przyczyną śmierci amerykańskich policjantów są wypadki drogowe. W 2010 roku w takich okolicznościach zginęło 73 funkcjonariuszy.

59 policjantów zostało zabitych podczas strzelanin, które są drugą w kolejności przyczyną tragicznych ich zgonów.

Najwięcej funkcjonariuszy (18) poniosło śmierć w Teksasie. Na kolejnych miejscach uplasowały się stany: Kalifornia (11), Illinois (10), Floryda (9) i Georgia (7).

- Brak sprzętu i nieodpowiednie szkolenia to tylko niektóre z przyczyn tegorocznego wzrostu liczby funkcjonariuszy, którzy stracili życie na służbie - powiedział dyrektor Narodowego Funduszu Pamięci Funkcjonariuszy Służb Porządkowych, Craig Floyd.

W Stanach Zjednoczonych od 1792 r., kiedy udokumentowano pierwszy przypadek śmierci policjanta na służbie, zginęło 19 tys. funkcjonariuszy.

d2mejyj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mejyj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj