Trwa ładowanie...
d8qwhni

Vincent van Gogh i Paul Gauguin wciąż popularni

Rekordowa liczba - 700 tysięcy osób obejrzała wystawione w Amsterdamie prace dwóch wielkich artystów, Vincentego van Gogha i Paula Gauguin'a.

d8qwhni
d8qwhni

Po raz pierwszy w Europie dzieła obu artystów wystawiono razem. Wystawę zorganizowało Muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Będzie ją można obejrzeć jeszcze tylko w niedzielę.

Rzecznik Muzeum mówi o wielkim sukcesie. Pracownicy muzeum liczyli początkowo, iż wystawa przyciągnie najwyżej 400 tysięcy osób. Po jej otwarciu okazało się jednak, że ekspozycja, goszcząca wcześniej w Chicago, cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Muzeum musiało przedłużyć godziny otwarcia.

W sumie wystawiono 106 prac obu malarzy z okresu od października do grudnia 1888 roku, kiedy wielcy artyści, znani z burzliwej przyjaźni, mieszkali razem i malowali we wspólnym atelier.

Na wystawie po raz pierwszy można było zobaczyć wyeksponowane obok siebie trzy wersje słynnych "Słoneczników" Vincenta van Gogha, z których dwa znajdują się na co dzień w Japonii i w londyńskiej National Gallery. Większość obrazów wypożyczyły muzea i prywatni kolekcjonerzy z 65 krajów.(iza)

d8qwhni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8qwhni
Więcej tematów