Trwa ładowanie...
d37qcb1

Veturlio 2019 Warszawa – jak to działa i od kiedy będzie można wypożyczać rowery miejskie?

Veturilo, czyli rowery miejskie, to jeden z najpopularniejszych środków transportu w Warszawie. Użytkownicy pokochali ten sposób podróży. Tylko w ubiegłym roku Veturilo wypożyczano aż 6,4 mln razy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Veturilo 2019 startuje już 1 marca. Od piątku będziemy mogli zamieniać autobusy na rowery miejskie.
Veturilo 2019 startuje już 1 marca. Od piątku będziemy mogli zamieniać autobusy na rowery miejskie. (East News, Fot: Jan Bielecki)
d37qcb1

Veturilo 2019 Warszawa – kiedy będzie można wypożyczyć rower?

Veturilo już w piątek wraca na ulice Warszawy. 1 marca oficjalnie rozpocznie się sezon na rowery miejskie. Pierwsze jednoślady już pojawiają się na stacjach, a Veturilo nie wyklucza wcześniejszego udostępnienia rowerów dla podróżnych. Sezon w 2019 roku zakończy się tradycyjnie 30 listopada.

Veturilo 2019 Warszawa – jak wypożyczyć rower Veturilo?

Korzystanie z oferty Veturilo jest bardzo proste. Proces rejestracji oraz korzystania z rowerów miejskich można opisać w kilku podstawowych krokach.

  • Rejestracja

Aby móc korzystać z oferty Veturilo należy założyć konto za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony internetowej. Po rejestracji konieczne jest zasilenie konta Veturilo. Jeśli chcemy wypożyczyć rower, na naszym koncie musi się znajdować minimum 10 zł. Po dokonaniu wpłaty na adres email oraz nr telefonu, który podaliśmy w trakcie rejestracji, otrzymamy kod, dzięki któremu będziemy mogli wypożyczyć rower.

  • Wypożyczenie roweru

Rower Veturilo można wypożyczyć na dwa sposoby:

- Pierwszym sposobem na wypożyczenie roweru Veturilo jest skorzystanie ze stacji. Wystarczy, że w punkcie wypożyczenia podamy swój numer telefonu, kod do konta (SMS-a lub mail) i numer roweru, który chcemy wypożyczyć. Charakterystyczne piknięcie będzie znakiem, że rower został wypożyczony.
- Druga, szybsza, metoda polega na skorzystaniu z aplikacji mobilnej Veturilo. Po zalogowaniu będziemy mogli wprowadzić numer roweru, który chcemy wypożyczyć, lub zeskanować jego kod QR, aby jeszcze szybciej wyruszyć w trasę.

  • Zwrot roweru

Zwrot roweru Veturilo jest bardzo prosty. Wystarczy wstawić go do stacji z elektrozamkiem. Jeżeli usłyszymy piknięcie, będzie to oznaczało, że rower został zwrócony. Jeśli w stacji nie ma wolnych miejsc, rower możemy przypiąć za pomocą szyfrowego zapięcia do roweru. Kod do jego otwarcia znajdziemy w aplikacji oraz podczas wypożyczania roweru na stacji. W przypadku zwrotu roweru poprzez przypięcie zamkiem, w aplikacji lub w punkcie zwrotu należy dokonać ręcznego potwierdzenia zwrotu roweru. Na koniec warto upewnić się, że rower został poprawnie zwrócony.

d37qcb1

Veturilo 2019 – cennik dla rowerów tradycyjnych

Osoby, które chcą korzystać z rowerów Veturilo muszą zasilić swoje wirtualne konto za minimum 10 zł. Opłaty dotyczące korzystania z roweru miejskiego prezentują się następująco:

  • 1-20 minut – przejazd darmowy
  • 21-60 minut – 1 zł
  • Dwie godziny – 3zł
  • Trzy godziny – 5 zł
  • Czwarta i każda następna godzina – 7 zł
  • Ponad 12 godzin – 200 zł
d37qcb1

Podziel się opinią

Share

d37qcb1

d37qcb1
Więcej tematów