WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+2

Vanuatu: trzęsienie ziemi o sile 7,6; USGS ostrzega przed tsunami

• Trzęsienie ziemi o sile 7,6 w skali Richtera nawiedziło w piątek obszary Oceanu Spokojnego
• Trzęsienie ziemi zagraża najbardziej znajdującym się na południowy wschód od epicentrum wstrząsu wyspom wchodzących w skład Republiki Vanuatu
• Amerykańskie służby sejsmologiczne USGS twierdzą, że zagrożenie tsunami jest lokalne
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

USGS, które ma swą siedzibę na Hawajach, nie spodziewa się niszczycielskiej fali na Pacyfiku poza obszarem Oceanii. Według amerykańskich sejsmologów wstrząsy wystąpiły na głębokości ok. 10 km.

Nie ma informacji o jakichkolwiek ofiarach czy zniszczeniach na lądzie.

Republika Vanuatu jest położona na 83 wyspach Nowych Hebrydów. 65 spośród tych wysp jest zamieszkanych.

WP
WP
WP