Trwa ładowanie...
ycipk-1n2pgx
ycipk-1n2pgx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Vaclav Klaus krytykuje odznaczenie Jaruzelskiego

Prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus, który uczestniczył w poniedziałek w moskiewskich uroczystościach zakończenia II wojny światowej, skrytykował fakt, że wśród osób odznaczonych okolicznościowym rosyjskim medalem znalazł się Wojciech Jaruzelski - podała agencja CTK, powołując się na rzecznika Klausa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1n2pgx

Jak przekazała czeska agencja, Klaus uważa Jaruzelskiego za symbol interwencji wojskowej Układu Warszawskiego w Czechosłowacji w sierpniu 1968, w której uczestniczyło także polskie wojsko, i za symbol "stłumienia siłą ruchu demokratycznego w Polsce". To drugie określenie nawiązuje zapewne do wprowadzenia w naszym kraju w grudniu 1981 r. stanu wojennego.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1n2pgx

ycipk-1n2pgx
ycipk-1n2pgx