PolskaUzupełniające wybory do senatu w województwie podlaskim - ruszyła kampania w mediach

Uzupełniające wybory do senatu w województwie podlaskim - ruszyła kampania w mediach

• W woj. podlaskim rusza kampania do uzupełniających wyborów do senatu
• Kandydaci mają nieodpłatne 4 godz. w publicznym radiu i 2 godz. w telewizji
• Wybory odbędą się 6 marca w części województwa
• Mają związek z objęciem funkcji wojewody przez jednego z senatorów

Uzupełniające wybory do senatu w województwie podlaskim - ruszyła kampania w mediach
Źródło zdjęć: © Senat Rzeczypospolitej Polskiej | Michał Józefaciuk

Publiczne Radio Białystok i białostocki ośrodek TVP emitują od soboty audycje wyborcze komitetów sześciu kandydatów, ubiegających się o mandat senatorski po Bohdanie Paszkowskim (PiS), który objął funkcję wojewody podlaskiego.

Wybory odbędą się w okręgu wyborczym nr 59, obejmującym podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.

O mandat ubiegają się: Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu", Anna Maria Anders (kandydatka PiS), Mieczysław Bagiński (PSL), Szczepan Barszczewski (Partia KORWiN), Andrzej Chmielewski (Samoobrona) oraz Sławomir Gromadzki, zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel".

Zgodnie z kalendarzem wyborczym od soboty komitety kandydatów mogą nieodpłatnie rozpowszechniać przygotowane przez siebie audycje wyborcze w regionalnych programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych, czyli nadawców z zasięgiem na obszarze, gdzie odbędą się wybory.

Audycje komitetów będą nadawane do 4 marca, czyli ostatniego dnia kampanii wyborczej. W publicznym radiu będzie to w sumie 240 minut. Czas został równo podzielony między komitety, a ich audycje są emitowane w trzech blokach: rano, wczesnym popołudniem i wieczorem.

W publicznej telewizji (białostockim ośrodku TVP) komitety będą mogły wyemitować w sumie 120 minut audycji (po 20 minut na każdy komitet), a czas został tak podzielony, że w soboty-niedziele emitowane są po trzy bloki, zaś w tygodniu - po dwa bloki wyborcze dziennie.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)