Trwa ładowanie...
d2qjckn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Uwolnieni obserwatorzy OBWE są już w Berlinie

Obserwatorzy wojskowi z krajów OBWE, uprowadzeni osiem dni temu na wschodzie Ukrainy i uwolnieni w sobotę, przybyli wieczorem niemieckim samolotem wojskowym do Berlina. W grupie tej nie ma polskiego oficera, który z Kijowa powróci do kraju na pokładzie polskiego samolotu wojskowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwolnieni obserwatorzy OBWE są już w Berlinie
(AP)
d2qjckn

Maszyna Luftwaffe wylądowała na berlińskim lotnisku Tegel około godziny 21.

Wojskowi obserwatorzy z krajów OBWE, w tym Polak, przetrzymywani od ponad tygodnia przez siły prorosyjskie w Słowiańsku, zostali w sobotę po południu przekazani szefowi Rady Europy Thorbjoernowi Jaglandowi.

Obserwatorzy zostali uprowadzeni w Słowiańsku 25 kwietnia. Ich grupa składała się z siedmiu wojskowych - trzech Niemców, Polaka, Czecha, Szweda, Duńczyka - niemieckiego tłumacza oraz pięciu ukraińskich oficerów. Separatyści oświadczyli wówczas, że porwani są "natowskimi szpiegami", jednak dwa dni późnej uwolnili jednego z nich ze względu na stan zdrowia. Był to chory na cukrzycę Szwed.

d2qjckn

Podziel się opinią

Share

d2qjckn

d2qjckn
Więcej tematów