Trwa ładowanie...
d2gfxrj

Uwaga! Ślisko na drogach. Autostrada A2 w województwie łódzkim zablokowana

Autostrada A2 w województwie łódzkim zablokowana w obu kierunkach. To efekt dwóch wypadków pomiędzy węzłami Emilia i Wartkowice. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o trudnych warunkach drogowych i prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga! Ślisko na drogach. Autostrada A2 w województwie łódzkim zablokowana
(PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2gfxrj

- Pomiędzy węzłami Emilia i Wartkowice zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Dwa kilometry dalej wywrócił się TIR. Autostrada jest zablokowana w obu kierunkach - poinformował IAR Paweł Szulkowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy jadący A2, chcąc uniknąć utrudnień, powinni obserwować komunikaty wyświetlane na tablicach. Policja zaleca objazd przez Łęczycę.

Na Warmii i Mazurach zablokowana jest najważniejsza arteria regionu - trasa krajowa nr 16. W pobliżu Sorkwit między Olsztynem a Mrągowem, na śliskiej nawierzchni, zderzyły się dwa auta osobowe. Ranne zostały 4 osoby. Utrudnienia mogą potrwać do 9.30.

d2gfxrj

Nawierzchnie tras krajowych województwa są w wielu miejscach pokryte błotem pośniegowym i śniegiem. Trudna sytuacja jest między innymi na trasie krajowej numer 15 z Ostródy do Torunia. W wielu miejscach silny wiatr nawiewa na drogę śnieg z pól.

GDDKiA ostrzega przed trudnymi warunkami drogowymi. Ze względu na mróz i śnieg najgorzej jeździ się na wschodzie Polski - od Podlasia, przez Mazury i północne Mazowsze po Lubelszczyznę oraz w województwach łódzkim i świętokrzyskim. Trudna sytuacja panuje też na drogach pogranicza województw śląskiego i opolskiego a także wielkopolskiego. - Tutaj również kierowcy mogą spodziewać się błota pośniegowego, lokalnej śliskości czy też miejscami zalegającego śniegu na nawierzchni - poinformował Paweł Szulkowski.

d2gfxrj

Podziel się opinią

Share

d2gfxrj

d2gfxrj
Więcej tematów