Trwa ładowanie...
27-05-2015 06:45

Utrudnienia w Warszawie związane z finałem piłkarskiej Ligi Europy

Wyłączenie z ruchu Saskiej Kępy, Krakowskiego Przedmieścia i ewentualnie Mostu Poniatowskiego oraz skierowanie autobusów na objazdy - to niektóre utrudnienia w ruchu związane ze środowym finałem piłkarskiej Ligi Europy, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym.

Utrudnienia w Warszawie związane z finałem piłkarskiej Ligi EuropyŹródło: WP, fot: Małgorzata Jaworska
d1sjr9h
d1sjr9h

Chociaż mecz między finalistami rozgrywek - ukraińską drużyną Dnipro Dniepropietrowsk i hiszpańską FC Sevilla z udziałem 40 tys. kibiców rozpocznie się o godz. 20.45, to na zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej mieszkańcy muszą przygotować się już od godzin porannych - informuje stołeczny ratusz.

Już od ok. godz. 6.00 w środę, do czwartku, do godz. 4.00 zamknięta będzie tzw. stara ul. Sokola. Kolejne utrudnienia będą związane z wyłączeniem z ruchu ulic, na których spotykać będą się przed meczem kibice obydwu klubów.

Kibice Sevilii będą mieli dla siebie ul. Francuską, a Dnipro - Krakowskie Przedmieście. W związku z tym obydwie ulice, tj. Francuska (od ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców) oraz ul. Krakowskie Przedmieście (od ul. Senatorskiej do Nowego Światu) oraz Nowy Świat (od ul. Świętokrzyskiej do Alej Jerozolimskich) będą zamknięte dla ruchu od ok. godz. 10 do ok. godz. 24.

Autobusy linii E-2, 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 zostaną skierowane na trasy objazdowe; na Pradze autobusy linii 117 i 146, od skrzyżowania ulic Zwycięzców i Francuskiej, pojadą ulicami: Zwycięzców, Saską i al. Waszyngtona.

d1sjr9h

Następne ograniczenia w ruchu zaczną obowiązywać od godz. 15. To wtedy obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego (za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi kilkanaście minut po rozpoczęciu meczu, ale nadal wyłączona pozostanie ul. Francuska.

Na 15 minut przed zakończeniem meczu (godzina jest uzależniona od przebiegu spotkania; w przypadku zakończenia go w zasadniczym czasie będzie to ok. godz. 22.15, w przypadku dogrywki i rzutów karnych ok. godz. 23.00) zamknięta zostanie al. Zieleniecka.

Wyłączenie będzie obowiązywało do czasu rozejścia się kibiców. Również 15 minut przed zakończeniem meczu nastąpi "operacyjne" zamknięcie ciągu ulic Aleje Jerozolimskie-Most Józefa Poniatowskiego-al. Waszyngtona (od Ronda de Gaulle'a do Ronda Waszyngtona). Wyłącznie będzie obowiązywało do czasu rozejścia się kibiców.

W przypadku zamknięcia przez policję al. Zielenieckiej i mostu Poniatowskiego zostaną wprowadzone zmiany dla linii tramwajowych: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusowych: 102, 111, 117, 123, 138, 141, 146, 147, 151, 158, 166, 182, 188, 507, 509, 517, 520, 521, 523 i 525.

d1sjr9h

Tramwaje linii 7, 22 i 25 zostaną skierowane na most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 - po stronie Śródmieścia - zakończą kursy na pl. Starynkiewicza, a po stronie praskiej dojadą ulicami: Grochowską, Targową i Kijowską do Dw. Wschodniego. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z obsługująca trasę: pl. Zawiszy - al. Jerozolimskie - Marszałkowska - Świętokrzyska - Kopernika - Tamka - most Świętokrzyski - Wybrzeże Szczecińskie - Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - al. Waszyngtona - Wiatraczna.

Do rozpoczęcia meczu zostanie utrzymana trzyminutowa częstotliwość kursowania drugiej linii metra oraz pięciominutowa na pierwszej linii. Pociągi SKM i KM z centrum Warszawy (stacja Warszawa Śródmieście) będą kursowały średnio co pięć minut.

Po zakończeniu meczu najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drugiej linii metra oraz pociągów SKM i KM - rekomenduje ratusz. Druga linia metra będzie kursować co trzy minuty, pierwsza linia - co pięć minut.

d1sjr9h

Pociągi SKM i KM w kierunku centrum Warszawy będą odjeżdżać ze stacji Warszawa Stadion (peron 2) po zakończeniu spotkania i ceremonii dekoracji co ok. pięć minut. Zostaną także uruchomione specjalne linie autobusowe 903 i 904.

Posiadacze imiennych biletów będą uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu środkami komunikacji publicznej (autobusami, tramwajami metrem, pociągami SKM i Kolei Mazowieckich) w granicach pierwszej strefy biletowej oraz do bezpłatnego korzystania z parkingów działających w systemie Parkuj i Jedź w okresie od środy, od godz. 06 do czwartku, do godz. 12. Parking na błoniach Stadionu Narodowego będzie niedostępny. Nie będzie także możliwości pozostawienia samochodu w okolicznych ulicach.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych imprezami masowymi można znaleźć na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl, a szczegółowe informacje nt. zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

d1sjr9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sjr9h
Więcej tematów