Trwa ładowanie...

Uszkodzili wóz TVP w trakcie fety kibiców Lecha w Poznaniu. Policja publikuje twarze sprawców

Poznańska policja opublikowała nagranie, na którym widać twarze osób, które w trakcie czerwcowej fety kibiców na pl. Mickiewicza weszły na dach wozu transmisyjnego TVP, doprowadzając do uszkodzeń oszacowanych na 300 tys. zł.

ddliokc
ddliokc

7 czerwca piłkarze Lecha Poznań zdobyli mistrzostwo Polski. Dla zakochanych w drużynie mieszkańców miasta było to wielkie święto. W godzinach wieczornych piłkarze wspólnie z około 20 tysiącami kibiców świętowali sukces na placu Mickiewicza.

Część bawiących się osób weszła na dach stojącego w tłumie wozu transmisyjnego TVP, powodując jego uszkodzenia. Policjanci w tej sytuacji nie podjęli żadnej interwencji.

- Plac Mickiewicza był po brzegi wypełniony kibicami. My znajdowaliśmy się na obrzeżach i nie byliśmy w stanie dotrzeć do tego wozu, który znajdował się w samym centrum tłumu – wyjaśniał później w rozmowie z Wirtualną Polską Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Kibice uszkodzili dach auta, szybę czołową oraz elementy systemu antenowego i nadawczo-odbiorczego. Wartość strat oszacowana przez telewizję wyniosła 300 tys. zł.

ddliokc

Dziś, czyli prawie 2,5 miesiąca po zdarzeniu, policja opublikowała nagranie, na którym widać cały incydent i osoby, które weszły na dach.

- Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy prowadzą śledztwo, proszą wszystkie osoby mogące pomóc w identyfikacji podejrzanych o kontakt – apeluje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Informacje można przekazać pod nr telefonu 61 84 13 113 czynny całą dobę albo na e-mail dyzurny@po.policja.gov.pl.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

ddliokc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddliokc
Więcej tematów