Trwa ładowanie...

USA: znana dziennikarka nazwała białe kobiety głosujące na Trumpa rasistkami

Podczas dyskusji w CNN, dziennikarka USA Today Kirsten Powers, zarzucała rasizm kobietom, które popierają Donalda Trumpa. "Jeśli popierasz kogoś, kto robi rasistowskie rzeczy, czyni cię to rasistką" – powiedziała ekspertka CNN, cytuje portal RealClearPolitics.

Share
USA: znana dziennikarka nazwała białe kobiety głosujące na Trumpa rasistkami
Źródło: Youtube.com
d68ac8b

Znana dziennikarka USA Today Kirsten Powers, podczas dyskusji na antenie amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN w wymownych słowach określiła białe kobiety, które głosowały na prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

"One powiedzą: "Cóż, nie jestem rasistką. Głosowałam na niego, ponieważ nie lubiłam Hillary Clinton i chcę tylko powiedzieć, że to nie czyni mnie rasistką". A jednak jesteś rasistką. Jeśli popierasz kogoś, kto robi rasistowskie rzeczy, czyni cię to rasistką. Tak więc dla jasności chcę to ustalić" – powiedziała na antenie CNN Kirsten Powers, cytowana przez amerykański portal RealClearPolitics.

d68ac8b

"Jeśli chodzi o to, dlaczego białe kobiety to robią (przp. red. popierają Donalda Trumpa), myślę, że musimy zdawać sobie sprawę, że biali mężczyźni również, ale myślę, że czasami można by się spodziewać lepszego zachowania od białych kobiet, ponieważ białe kobiety same są uciskane i że w związku z tym, byłyby w stanie sprzymierzyć się z innymi uciskanymi osobami" – dodała dziennikarka.

Dyskusja CNN prowadzona przez dziennikarza CNN Dona Lemon’a, dotyczyła tematu kobiecego elektoratu (głównie kobiet o białym kolorze skóry) prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

d68ac8b

Podziel się opinią

Share
d68ac8b
d68ac8b
Więcej tematów