Trwa ładowanie...
d2w4cup
d2w4cup
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA zamknęły swoją ambasadę w Jemenie

Ze względów bezpieczeństwa USA tymczasowo zamknęły swoją ambasadę w stolicy Jemenu, Sanie - poinformował Departament Stanu, zapewniając, że placówka zostanie otwarta, jak tylko to będzie możliwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2w4cup

Departament Stanu podkreślił, że zamknięcie ambasady USA w Jemenie to "działanie prewencyjne" po ostatnich atakach na cudzoziemców w Sanie.

W poniedziałek nieznani sprawcy zastrzelili obywatela Francji pracującego jako strażnik w ambasadzie swego kraju w stolicy Jemenu.

W ubiegłym miesiącu niemiecki dyplomata został ranny w czasie próby porwania przez niezidentyfikowanych sprawców niedaleko ambasady RFN.

d2w4cup

Przypuszcza się, że za tymi atakami stali terroryści z Al-Kaidy.

25-milionowy Jemen, jeden z najuboższych krajów arabskich, wciąż nie może odzyskać wewnętrznej stabilności po wieloletnich rządach obalonego w 2011 roku przez społeczną rewoltę dyktatorskiego prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Konsolidację państwa utrudnia działalność Al-Kaidy i ujawniający się na południu separatyzm plemienny.

d2w4cup

Podziel się opinią

Share

d2w4cup

d2w4cup
Więcej tematów