Trwa ładowanie...
d1qkfzc

USA wysyła okręt na Morze Czarne

USA podjęły przygotowania do wysłania okrętu wojennego na Morze Czarne. Powodem są niepokojące działania Rosji w tym regionie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
25 listopada trzy jednostki należące do marynarki wojennej Ukrainy zostały ostrzelane i zajęte przez rosyjskie siły specjalne na Morzu Azowskim
25 listopada trzy jednostki należące do marynarki wojennej Ukrainy zostały ostrzelane i zajęte przez rosyjskie siły specjalne na Morzu Azowskim (East News)
d1qkfzc

Mimo że Rosja częściowo odblokowała ukraińskie porty, nie uspokaja się sytuacja na Morzu Azowskim. O możliwości militarnych działań Rosji w tym regionie eksperci z USA alarmowali już od kilku miesięcy.

- Rosja stara się atakować Ukrainę gospodarczo. Nie jest wykluczone, że - w ramach prowokacji - Moskwa zdecyduje się nawet na blokadę portu w Odessie czy desant na plażach Morza Azowskiego - ostrzegał latem Stephen Blank z waszyngtońskiego think tanku American Foreign Policy Council. Ekspert wyjaśniał, że według jego wiedzy Stany Zjednoczone zdecydowały się na wysłanie broni Ukraińcom, bo możliwość agresji Rosji od strony morza na terytorium Kijowa uważają za bardzo realną.

Teraz Stany Zjednoczone idą krok dalej. Telewizja CNN poinformowała, że podjęto niezbędne przygotowania do wysłania okrętu wojennego na Morze Czarne, co następuje w wyniku narastających napięć w tym regionie po zajęciu przez Rosję ukraińskich okrętów i zatrzymaniu ukraińskich żołnierzy.

d1qkfzc

Jak relacjonuje PAP, według wysokiej rangi urzędników wysłanie okrętu będzie odpowiedzią na rosyjskie działania przeciwko Ukrainie.

Co się stało na Morzu Azowskim?

25 listopada trzy jednostki należące do marynarki wojennej Ukrainy zostały ostrzelane i zajęte przez rosyjskie siły specjalne na Morzu Azowskim.

d1qkfzc

Poroszenko ogłosił konieczność wprowadzenia stanu wojennego na dwa miesiące. Zwołał też nadzwyczajną sesję Rady Najwyższej Ukrainy, by zatwierdziła tę decyzję. Stało się to po kilku godzinach obrad. Stan wojenny potrwa ostatecznie miesiąc, a Poroszenko zobowiązał się też, że sytuacja nie wpłynie na datę wyborów prezydenckich - odbędą się one 31 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qkfzc

Podziel się opinią

Share
d1qkfzc
d1qkfzc
Więcej tematów