Trwa ładowanie...
dqrcg2p
usa

USA: Wybuch i pożar na okręcie wojennym. Ponad 20 rannych

21 zostało rannych w wyniku eksplozji i pożaru, do której doszło na okręcie wojskowym Bonhomme Richard w bazie w kalifornijskim San Diego. Przyczyna wybuchu nie jest znana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA: Wybuch i pożar na okręcie wojennym. Ponad 20 rannych
USA: Wybuch i pożar na okręcie wojennym. Ponad 20 rannych (PAP)
dqrcg2p

Dowództwo bazy marynarki wojennej poinformowało na Twitterze o siedemnastu marynarzach i czterech cywilach, który trafili do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu. Podczas zdarzenia na pokładzie znajdowało się blisko 160 członków załogi. Wszyscy zostali ewakuowani.

Jak podaje Telewizja NBC News, stojące w pobliżu okręty USS Fitzgerald oraz USS Russell przeniesione zostały na inne stanowiska. Wszystko po to, aby pożar nie rozprzestrzenił się na ich pokłady.

USA: Przyczyna wybuchu nie jest znana

Lokalna straż pożarna otrzymała zgłoszenie w niedzielę 13 lipca około godziny 9 rano czasu lokalnego (godz. 18 czasu polskiego). W mediach społecznościowych publikowane są zdjęcia i filmy, na których widać unoszący się gęsty dym nad portem.

dqrcg2p

Zobacz: Wyniki wyborów 2020. Aleksander Kwaśniewski chce Kingi Dudy jako negocjatora

Mimo że na miejscu trwa akcja gaśnicza, to jednostka może palić się nawet kilka dni. Przyczyny zdarzenia aktualne nie są znane. W sprawie trwa śledztwo.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVP Info, NBC News

dqrcg2p

Podziel się opinią

Share

dqrcg2p

dqrcg2p
Więcej tematów