Trwa ładowanie...

USA. Twitter na stałe zawiesił konto Donalda Trumpa

Donald Trump został ostatecznie odcięty od mediów społecznościowych. Twitter poinformował, że zarówno prywatne, jak i rządowe konto prezydenta USA zostały zablokowane.

Share
USA. Twitter na stałe zawiesił konta Donalda Trumpa
USA. Twitter na stałe zawiesił konta Donalda TrumpaŹródło: Getty Images
d4ifkdd

Jako pierwsze zablokowane zostało prywatne konto Donalda Trumpa (@realDonaldTrump). Informację o jego permanentnym zawieszeniu Twitter przekazał w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu na jednym ze swoich profili poświęconych bezpieczeństwu.

"Po dokładnym przeanalizowaniu ostatnich tweetów z konta Donalda Trumpa i otaczającego ich kontekstu na stałe zawiesiliśmy konto z powodu ryzyka dalszego podżegania do przemocy" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez serwis.

Podkreślono, że prezydent Stanów Zjednoczonych otrzymał wcześniej jasne ostrzeżenie, które zdaniem portalu ostatecznie zignorował. "W kontekście przerażających wydarzeń w tym tygodniu (m.in. zamieszek w Waszyngtonie - przyp. red.), w środę jasno daliśmy do zrozumienia, że dodatkowe naruszenia zasad Twittera mogą skutkować takim właśnie działaniami" - dodano w nim.

d4ifkdd

Zobacz też: Szczepienia polityków PiS poza kolejnością? Rzecznik rządu komentuje nieoficjalne informacje

USA. Trump stworzy własną platformę? Kolejne konto zawieszone

Po odcięciu Trumpa od jego prywatnego konta, wciąż urzędujący przywódca USA zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości zamierza stworzyć własną platformę społecznościową.

"Prowadziliśmy negocjacje z różnymi innymi witrynami i wkrótce będziemy mieć duże ogłoszenie, przyjrzymy się też możliwościom stworzenia naszej własnej platformy w najbliższej przyszłości. Nie zostaniemy uciszeni!" - napisał Donald Trump na oficjalnym profilu prezydenta USA (@POTUS).

d4ifkdd

Chwilę później i to konto zostało zawieszone, a ostatnie wpisy usunięto. W sumie oba profile Trumpa obserwowało ponad 120 mln osób.

USA. Reakcja Twittera następstwem szturmu jego sympatyków na Kapitol

Konta Donalda Trumpa zostały po raz pierwszy zawieszone po środowym wtargnięciu jego zwolenników na teren Kapitolu. W Waszyngtonie doszło wtedy do zamieszek, w których zginęło 5 osób, w tym jeden policjant.

Po zajęciu Kapitolu przez protestujących odchodzący prezydent USA opublikował na swoim profilu kolejne wpisy, w których oświadczał, że listopadowe wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Wtedy jego konto zostało zawieszone na 12 godzin. Poinformowano go, że dalsze łamanie zasad polityki serwisu poskutkuje całkowitą utratą dostępu do jego mediów społecznościowych, co nastąpiło w piątek.

d4ifkdd

Po tym, jak wybuchły protesty, Trump udostępnił też krótkie nagranie, w którym zaapelował do swoich zwolenników, aby opuścili Kapitol i w sposób pokojowy rozeszli się do domów.

Pierwsze stanowcze reakcje wobec Trumpa władze Twittera zaczęły stosować już w maju, kiedy to wiele jego wpisów oznaczano jako "potencjalnie wprowadzające w błąd".

Po zamieszkach w Waszyngtonie do odwołania zostały zawieszone profile Donalda Trumpa także na innych wielkich serwisach społecznościowych: Facebooku, Instagramie i Twitchu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ifkdd

Podziel się opinią

Share
d4ifkdd
d4ifkdd
Więcej tematów