Trwa ładowanie...
d2sysa5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA potwierdziły, że zabiły numer dwa Państwa Islamskiego

Biały Dom potwierdził, że drugi w hierarchii dowódczej Państwa Islamskiego bojownik zginął w dokonanym przez USA ataku lotniczym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA potwierdziły, że zabiły numer dwa Państwa Islamskiego
(Internet)
d2sysa5

"Fadil Ahmad al-Hajali, znany także jako Hadżdżi Mutazz, został zabity w ataku lotnictwa wojskowego USA 18 sierpnia, gdy jechał samochodem w pobliżu Mosulu w Iraku. Wraz z nim zginął operacyjny funkcjonariusz Państwa Islamskiego do spraw mediów znany jako Abu Abdullah" - napisał w oświadczeniu prezydencki rzecznik Ned Price.

"Śmierć Hajalego spowoduje negatywne skutki dla działalności Państwa Islamskiego, biorąc pod uwagę, że jego wpływy obejmowały finanse, media, operacje i logistykę tej organizacji" - dodał Price.

Według Białego Domu Hajali był "czołowym koordynatorem" przepływu broni, materiałów wybuchowych, pojazdów i ludzi między Syrią i Irakiem. Podlegały mu operacje w Iraku i pomógł on zaplanować ofensywę Państwa Islamskiego na Mosul w czerwcu ubiegłego roku.

d2sysa5

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy codziennie dokonują uderzeń lotniczych na pozycje Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii. W ubiegłym miesiącu wyższy funkcjonariusz tej organizacji zginął w opanowanym przez islamistów syryjskim mieście Rakka w rezultacie ataku samolotu bezzałogowego.

Zobacz również: Polak z Państwa Islamskiego zabił 11 osób w zamachu samobójczym

Podziel się opinią

Share

d2sysa5

d2sysa5
d2sysa5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów