Trwa ładowanie...
dz4oe4t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
zamach

USA: policja znalazła podejrzane urządzenie niedaleko miejsca eksplozji na Manhattanie

• Policja przeprowadziło przeszukanie miejsca eksplozji na Manhattanie
• Nowojorscy funkcjonariusze prawdopodobnie natrafili na drugi ładunek wybuchowy
• Znaleziono szybkowar podłączony kablami do telefonu komórkowego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci w Chicago w czasie protestu przeciwko policyjnej brutalności
Policjanci w Chicago w czasie protestu przeciwko policyjnej brutalności (AFP, Fot: SCOTT OLSON / GETTY IMAGES NORTH AMERICA)
dz4oe4t

Podczas akcji przeszukiwania miejsca eksplozji na Manhattanie amerykańska policja prawdopodobnie natrafiła na drugi ładunek wybuchowy - poinformowała w niedzielę telewizja CNN. Funkcjonariusze znaleźli szybkowar podłączony kablami do telefonu komórkowego.

W pobliżu potencjalnego improwizowanego ładunku wybuchowego odnaleziono także zapisaną kartkę papieru. Informacje CNN potwierdzają także anonimowi rozmówcy agencji prasowej Associated Press. Domniemany drugi ładunek został znaleziony cztery przecznice od miejsca wcześniejszej eksplozji na Manhattanie.

W nocy z soboty na niedzielę co najmniej 29 osób zostało rannych w wybuchu w centrum Manhattanu, w Nowym Jorku. Podczas zwołanej niedługo po tym konferencji prasowej burmistrz miasta Bill de Blasio mówił, że eksplozja została wywołana "celowym działaniem". Wyklucza się jednak wypadek, np. wybuch gazu, ale - jak zaznaczył burmistrz - "na razie nie ma dowodu, na powiązania (tego wydarzenia) z terroryzmem".

dz4oe4t

"Obecnie nie można mówić o wiarygodnym i konkretnym zagrożeniu" - dodał.

Eksplozja nastąpiła na 23 ulicy między 6 a 7 aleją, w ruchliwej i prestiżowej dzielnicy Chelsea, niedługo przed godz. 21 (3 rano czasu polskiego). Jak podaje policja, wybuchła bomba podłożona w śmietniku, a ściślej tzw. improwizowane urządzenie wybuchające (improvised explosive device - IED), czyli domowym sposobem sporządzony ładunek wybuchowy.

dz4oe4t

Podziel się opinią

Share

dz4oe4t

dz4oe4t
Więcej tematów