Trwa ładowanie...
d1884xx

USA. Pierwsze wnioski po niebezpiecznym incydencie w Boeingu 777

USA. Pojawiają się pierwsze ustalenia po incydencie z udziałem Boeinga 777 linii United Airlines. Sprawę bada amerykańska National Transportation Safety Board. Jej przewodniczący Robert Sumwalt przedstawił wstępne wnioski.
Share
USA. Elementy Boeinga 777, które spadły na miasteczko Broomfield
USA. Elementy Boeinga 777, które spadły na miasteczko BroomfieldŹródło: East News
d1884xx

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, uszkodzenie łopatki wentylatora w silniku Pratt & Whitney, który uległ awarii w Boeingu 777-200 linii United Airlines, jest powiązane ze zużyciem metalu, z którego zostały wykonane.

- Ważne jest, abyśmy naprawdę zrozumieli fakty, okoliczności i warunki związane z tym konkretnym wydarzeniem, zanim będziemy mogli porównać je z jakimkolwiek innym - dodał prezesa NTSB, który na razie nie łączy sobotniego incydentu ze zdarzeniem, do którego doszło 13 lutego 2018 r. podczas lotu Boeinga 777-200 United Airlines z San Francisco do Honolulu.

Wówczas na dużej wysokości, na 45 minut przed lądowaniem, rozpadły się łopatki wentylatora prawego silnika: tego samego, który został uszkodzony w miniony weekend.

Teraz elementy silnika zostaną zbadane w laboratorium Pratt, & Whitney pod nadzorem śledczych z NTSB. Sprawdzane będzie, dlaczego osłona silnika rozpadała się, a także, co było powodem pożaru.

d1884xx

Maseczki. Bartosz Arłukowicz zirytowany słowami Adama Niedzielskiego

USA. Boeing 777. Decyzja o zawieszeniu lotów

W sobotę doszło do niebezpiecznego incydentu. Jeden z dwóch silników samolotu Boeing 777 linii United Airlines, lecącego z Denver do Honolulu na Hawajach, zapalił się wkrótce po starcie. Na ziemię spadły fragmenty jego konstrukcji, w mediach społecznościowych krążą filmy i zdjęcia z miejsca zdarzenia oraz przedstawiające płonący silnik podczas lotu.

d1884xx

Jednak pilotom maszyny z 241 osobami na pokładzie udało się zawrócić na lotnisko w Denver i tam wylądować. Nikt nie ucierpiał.

W niedzielę linie United Airlines zawiesiły w niedzielę czasowo loty wszystkich swoich 24 maszyn typu Boeing 777 z silnikami Pratt & Whitney4000. Koncern Boeing również zalecił przewoźnikom wstrzymanie lotów samolotów typu 777.

Źródło: Reuters/CNBC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1884xx

Podziel się opinią

Share
d1884xx
d1884xx
Więcej tematów