Trwa ładowanie...

USA ostro krytykują ostrzelanie przez Izrael szkoły ONZ w Rafah

Stany Zjednoczone ostro skrytykowały ostrzelanie przez lotnictwo izraelskie szkoły ONZ w Rafah w Strefie Gazy, określając tę akcję jako haniebną. Zaapelowano do Izraela, aby czynił więcej, by w wojnie z Hamasem unikać ofiar wśród cywilów.

Share
USA ostro krytykują ostrzelanie przez Izrael szkoły ONZ w Rafah
Źródło: WP.PL, Fot: Małgorzata Jaworska
d3450ks

Rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki powiedziała, że "USA są zaszokowane haniebnym zbombardowaniem szkoły UNRWA (oenzetowskiej agencji pomocy uchodźcom palestyńskim) w Rafah".

Pocisk rakietowy wystrzelony przez izraelski samolot uderzył w szkołę, zabijając co najmniej 10 osób - poinformowały palestyńskie służby medyczne.

d3450ks

Psaki zaapelowała o przeprowadzenie śledztwa w sprawie niedawnych ataków na szkoły ONZ w Strefie Gazy. Pod koniec lipca izraelska armia ostrzelała w mieście Dżabalija jedną ze szkół UNRWA, gdzie schronili się Palestyńczycy; zginęło wówczas 20 osób.

W wyniku izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy, która rozpoczęła się 8 lipca w odpowiedzi na ostrzał terytorium Izraela pociskami rakietowymi, śmierć poniosło ponad 1700 Palestyńczyków, w większości cywilów; po stronie izraelskiej zginęło 64 żołnierzy i kilku cywilów.

d3450ks

Podziel się opinią

Share
d3450ks
d3450ks
Więcej tematów