Trwa ładowanie...
d1aa4k2
d1aa4k2

USA: niepokoje w Jemenie mają wpływ na działania antyterrorystyczne

Pentagon przyznał, że niepokoje w Jemenie mają wpływ na zdolność prowadzenia przez USA działań antyterrorystycznych, ale zadeklarował, iż nie zaprzestał szkolenia wojsk tego kraju i nadal może tam realizować operacje przeciwko Al-Kaidzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1aa4k2

- Jest oczywiste, że niestabilność polityczna w Jemenie ma wpływ na naszą zdolność prowadzenia działań antyterrorystycznych. Nadal podejmujemy tam pewne akcje szkoleniowe. Nadal mamy zdolność realizowania - w razie potrzeby własnymi siłami - operacji antyterrorystycznych na terytorium Jemenu - powiedział na briefingu prasowym rzecznik ministerstwa obrony, kontradmirał John Kirby.

Wcześniej we wtorek pojawiły się informacje, że USA zamykają swą ambasadę w Jemenie w następstwie zajęcia jego stolicy, Sany, przez dysponujących poparciem Iranu szyickich rebeliantów z ruchu Huti.

Pentagon odmówił komentarza na temat obecnego statusu ambasady, ale zaznaczył, że wojsko jest gotowe udzielić pomocy w jej ewakuacji gdyby Departament Stany wystąpił z taką prośbą.

W przeprowadzanych w Jemenie atakach amerykańskich samolotów bezzałogowych zginęło kilkudziesięciu domniemanych bojowników i przywódców Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP), którą USA uważają za najbardziej niebezpieczny odłam tej siatki terrorystycznej.

d1aa4k2

Podziel się opinią

Share
d1aa4k2
d1aa4k2
Więcej tematów