Trwa ładowanie...
d3c3ozt

USA: imigrant - łatwy cel oszustów inwestycyjnych

Imigranci w Ameryce są często wykorzystywani przez osoby o tym samym pochodzeniu i padają ofiarami oszustw inwestycyjnych ­- wynika z informacji federalnej Komisji Papierów Wartościowych (SEC).

d3c3ozt
d3c3ozt

Słaba znajomość języka angielskiego oraz realiów funkcjonowania rynku giełdowego powodują, że w grupach etnicznych roi się od rożnego rodzaju domorosłych "doradców finansowych", którzy namawiają do powierzenia im pieniędzy, obiecując szybkie i wysokie zyski. Widzimy wiele problemów w grupach etnicznych, gdzie bariera językowa oddziela inwestorów od wiarygodnych informacji - ­ powiedział "New York Timesowi" rzecznik prasowy SEC, John Nestor. W rezultacie pieniądze imigrantów, zamiast normalnych inwestycji giełdowych odpowiadających potrzebom inwestora, stają się przedmiotem spekulacji tzw. day traders i topnieją w oczach.

Wtorkowy "New York Times" przynosi szereg przykładów ze środowiska koreańskiego. Grupa imigrantów z tego kraju zwróciła się nawet do National Association of Securities Dealers (NASD) - Związku Maklerów Giełdowych, skarżąc się, że maklerzy UBS Paine Webber Group Inc. bez ich wiedzy i zgody zainwestowali ich pieniądze w instrumenty o wysokim ryzyku. Do tego często obracali kapitałem, aby czerpać zyski z opłat komisowych. NASD nie zajął jeszcze stanowiska w tej sprawie.

Afery inwestycyjne nie oszczędzają także środowiska polskich imigrantów. Najpoważniejsza wpadka na polonijnym rynku to upadek firmy Stockbridge Funding Corp. na przełomie lat 80 i 90. Inwestorom udało się wówczas odzyskać zaledwie kilkanaście procent włożonych pieniędzy. (td/pr>

d3c3ozt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c3ozt
Więcej tematów