Trwa ładowanie...
d2i0buh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA i Rosja rozmawiały o bezpieczeństwie lotów nad Syrią

Specjaliści z resortów obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiali na temat bezpieczeństwa lotów nad Syrią podczas 90-minutowej wideokonferencji - poinformował Pentagon.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pentagon
Pentagon (Wikimedia Commons, Fot: David B. Gleason)
d2i0buh

Z komunikatu rzecznika amerykańskiego ministerstwa obrony wynika, że rozmowy prowadzone były w sposób profesjonalny i że skupiono się na kwestii wdrożenia konkretnych środków bezpieczeństwa.

- W trakcie konsultacji poczyniono postępy i strona amerykańska uzgodniła z Rosją przeprowadzenie kolejnych rozmów w najbliższej przyszłości - podał Pentagon.

Oba kraje prowadzą obecnie równoległe operacje lotnicze w Syrii. Amerykanie od ponad roku atakują cele Państwa Islamskiego (IS). Rosja, która włączyła się do konfliktu syryjskiego w ub. tygodniu deklaruje, że jej lotnictwo również zwalcza IS. Jednak według źródeł zachodnich Rosjanie dokonują też nalotów na pozycje rebeliantów walczących z reżimem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

Sprawa bezpieczeństwa lotów nad Syrią stała się pilna po niedawnym wtargnięciu rosyjskich samolotów w przestrzeń powietrzną Turcji, która jest członkiem NATO. Ponadto Amerykanie krytykują Rosję za prowadzenie ataków rakietowych na cele w Syrii bez ostrzeżenia.

d2i0buh

Podziel się opinią

Share

d2i0buh

d2i0buh
Więcej tematów