Trwa ładowanie...
d23shay

USA i Rosja rozmawiały o bezpieczeństwie lotów nad Syrią

Specjaliści z resortów obrony Stanów Zjednoczonych i Rosji rozmawiali na temat bezpieczeństwa lotów nad Syrią podczas 90-minutowej wideokonferencji - poinformował Pentagon.
Share
Pentagon
PentagonŹródło: Wikimedia Commons, Fot: David B. Gleason
d23shay

Z komunikatu rzecznika amerykańskiego ministerstwa obrony wynika, że rozmowy prowadzone były w sposób profesjonalny i że skupiono się na kwestii wdrożenia konkretnych środków bezpieczeństwa.

- W trakcie konsultacji poczyniono postępy i strona amerykańska uzgodniła z Rosją przeprowadzenie kolejnych rozmów w najbliższej przyszłości - podał Pentagon.

Oba kraje prowadzą obecnie równoległe operacje lotnicze w Syrii. Amerykanie od ponad roku atakują cele Państwa Islamskiego (IS). Rosja, która włączyła się do konfliktu syryjskiego w ub. tygodniu deklaruje, że jej lotnictwo również zwalcza IS. Jednak według źródeł zachodnich Rosjanie dokonują też nalotów na pozycje rebeliantów walczących z reżimem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

Sprawa bezpieczeństwa lotów nad Syrią stała się pilna po niedawnym wtargnięciu rosyjskich samolotów w przestrzeń powietrzną Turcji, która jest członkiem NATO. Ponadto Amerykanie krytykują Rosję za prowadzenie ataków rakietowych na cele w Syrii bez ostrzeżenia.

d23shay

Podziel się opinią

Share
d23shay
d23shay
Więcej tematów