Trwa ładowanie...

USA. Donald Trump wydał oświadczenie

Prezydent USA Donald Trump wydał oświadczenie. Polityk zaapelował o powstrzymanie się od przemocy i zapewnił, że jest przeciwny wszelkim aktom wandalizmu.
Share
USA. Donald Trump wydał oświadczenie
USA. Donald Trump wydał oświadczenieŹródło: Anadolu Agency via Getty Images, Fot: Anadolu Agency
d2okrk8

"W kontekście doniesień o kolejnych demonstracjach apeluję, aby nie dochodziło do przemocy, łamania prawa ani żadnego innego rodzaju wandalizmu" - czytamy w oświadczeniu Donalda Trumpa.

Prezydent USA zapewnił, że on sam "tego nie popiera i Stany Zjednoczone również tego nie akceptują". "Wzywam wszystkich Amerykanów, aby pomogli złagodzić napięcia i uspokoić nastroje" - dodał Trump.

PAP ustalił, że oświadczenie wysłano jako SMS na telefony komórkowe osób, które zapisywały się w przeszłości na wiece prezydenta. Jest to pierwsza wiadomość od sztabu prezydenta, jaką otrzymali na swoich komórkach jego zwolennicy od 6 stycznia i szturmu na Kapitol.

d2okrk8

Donald Trump zablokowany na TT i FB. Jacek Ozdoba: to absolutny skandal

USA. Donald Trump oskarżany ws. wtargnięcia protestujących na Kapitol

- Prezydent ponosi odpowiedzialność za środowy atak awanturników na Kongres. Powinien był ich natychmiast potępić, gdy widział, co się dzieje - twierdzi lider republikanów w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy.

d2okrk8

W ostatnim czasie pojawiły się kolejne informacje o przygotowaniach do zamieszek w najbliższych dniach. Protesty są powiązane z nadchodzącym zaprzysiężeniem Joego Bidena.

Trwają działania zmierzające do postawienia Trumpa w stan oskarżenia. Partia Demokratyczna uważa, że prezydent USA "podżegał do powstania", czyli wtargnięcia na Kapitol.

d2okrk8

Podziel się opinią

Share
d2okrk8
d2okrk8
Więcej tematów