Trwa ładowanie...

USA: bunt więźniów w zakładzie karnym, strażnicy i terapeuta zakładnikami

Bunt w stanowym zakładzie karnym Delaware Correctional Center. Strażnicy więzienni i terapeuta są przetrzymywani jako zakładnicy.

Share
USA: bunt więźniów w zakładzie karnym, strażnicy i terapeuta zakładnikami
Źródło: AFP
dkb8303

Informację nt. pojmanych strażników potwierdził Geoff Klopp, przewodniczący Związku Strażników Więziennych dla stanu Delaware. - To bardzo niepokojąca sytuacja – skomentował Klopp.

Nie wiadomo, ilu aktualnie przetrzymywanych jest pracowników więzienia. Stacja KYW ustaliła, że najprawdopodobniej pojmanych zostało czterech strażników i jeden z terapeutów. Jeden funkcjonariusz (około godz. 14:30) został uwolniony. Poinformowano, że mężczyzna jest ranny, ale jego życie nie jest zagrożone. Nie wiadomo, w jakim stanie zdrowotnym są pozostali zakładnicy.

Do zdarzenia doszło około godz. 10 czasu lokalnego. O udzielenie natychmiastowej pomocy wezwano do bloku, na którym przebywało stu więźniów.

Alarm w więzieniu rozległ się około godz. 11:30. Zakład karny znajduje się około 110 kilometrów od Filadelfii. Placówka zbudowana w 1971 roku jest w stanie pomieścić około 2500 więźniów.

dkb8303

Podziel się opinią

Share
dkb8303
dkb8303
Więcej tematów