ycipk-aq6uzz

Urządzam swoje miasto, idę na wybory. Przedwyborczy apel Związku Miast Polskich

Samorządy terytorialne zrzeszone w Związku Miast Polskich zachęcają mieszkańców do większego zaangażowania się w sprawy lokalne i wpływania na to, jak wyglądają miasta
i jak się w nich żyje. Kampania „Urządzam swoje miasto”, realizowana przed wyborami samorządowymi, ma zwiększyć zainteresowanie udziałem w głosowaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inicjatywa Związku Miast Polskich ma uświadomić mieszkańcom, że wspólnie ze swoimi przedstawicielami w samorządzie mogą kształtować swoje najbliższe otoczenie.
Inicjatywa Związku Miast Polskich ma uświadomić mieszkańcom, że wspólnie ze swoimi przedstawicielami w samorządzie mogą kształtować swoje najbliższe otoczenie. (WP.PL)
ycipk-aq6uzz

Inicjatywa Związku Miast Polskich ma uświadomić mieszkańcom, że wspólnie ze swoimi przedstawicielami w samorządzie mogą kształtować swoje najbliższe otoczenie.

- Za pośrednictwem kampanii dostarczamy Polakom wiedzy na temat narzędzi i możliwości, które pozwalają mieszkańcom miast aktywniej uczestniczyć w życiu lokalnym i włączać się do zarządzania, a także budują dobre relacje z samorządami – komentuje Joanna Nowaczyk, zastępca dyrektora Biura Związku Miast Polskich.

ZMP
Podziel się

Mieszkańcy mają wybór

ycipk-aq6uzz

Urządzam swoje miasto – idę na wybory, Urządzam swoje miasto – głosuję w budżecie obywatelskim, Urządzam swoje miasto – działam w NGO, Urządzam swoje miasto – zgłaszam wnioski do planu zagospodarowania mojej dzielnicy to tylko niektóre z haseł, pojawiające się w kampanii.

Na stronie www.miasta.pl/kampania zostały przedstawione konkretne narzędzia oraz ścieżki, z których mieszkańcy mogą i powinni korzystać.

- W kampanii podkreślamy, że mieszkańcy mają wybór - mogą wybrać swoich przedstawicieli i im pozostawić podejmowanie decyzji w naszym imieniu, ale mogą też – i powinni – sami angażować się w urządzanie miasta – dodaje Andrzej Porawski, dyrektor Biura Związku Miast Polskich.

ZMP
Podziel się

Warszawa zachęca do głosowania

ycipk-aq6uzz

W kampanię Związku Miast Polskich wpisują się działania m.st. Warszawy. Stolica rozpoczęła realizację cyklu debat, szkoleń i warsztatów o samorządzie terytorialnym i samorządności. Podczas spotkań uczestnicy wzbogacą swoją wiedzę dotyczącą struktury i działań miasta, poznają narzędzia wspierające aktywność społeczną, m.in. budżet obywatelski, inicjatywę lokalną czy konsultacje społeczne.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję wypróbować swoje kompetencje zarówno związane z wiedzą samorządową, umiejętnością prowadzenia skutecznej argumentacji, jaki i aktywnego słuchania z poszanowaniem osób prezentujących odmienne poglądy.

Adresatami działań, prowadzonych przez Fundację Nowy Głos i Fundację Kultury Dialogu na zlecenie m.st. Warszawy jest przede wszystkim warszawska młodzież oraz seniorzy. Więcej informacji o projekcie na Facebooku Fundacji Nowy Głos oraz na stronie Fundacji Kultura Dialogu.

ZMP
Podziel się

Samorząd warszawski przygotował również publikację edukacyjną dla młodych warszawiaków, którzy po raz pierwszy pójdą na wybory. Publikacja „Moje pierwsze wybory”, jest dostępna na stronie mojepierwszewybory.pl.
materiał prasowy

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-aq6uzz
ycipk-aq6uzz