Trwa ładowanie...
30-08-2015 11:07

Urząd Marszałkowski próbuje ściągnąć turystów Alfa Star

- Biuro Alfa Star nie współpracuje z nami, nie udziela informacji dotyczących tego, czy hotele są opłacone, a jeśli tak, to które i gdzie - poinformowała Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Za granicą przebywa nawet 1600 klientów biura podróży, które w sobotę ogłosiło upadłość. Urząd próbuje sprowadzić ich do kraju. W pierwszej kolejności ma to być 300 osób z Turcji. Trudna sytuacja jest też na Rodos, w Bułgarii i Hiszpanii - mówiła rzeczniczka urzędu.

d40uc5g
d40uc5g

W wielu miejscach m.in. Bułgarii, Turcji, na Rodos istniało ryzyko, że turyści stracą dach nad głową. Urząd Marszałkowski zdołał się jednak porozumieć z kontrahentami biura i ostatecznie turyści spędzili noc w hotelu.

Milewska spodziewa się pierwszych powrotów turystów już dzisiaj. Zaznacza jednak, że wielu będzie musiało liczyć się z oczekiwaniem na przelot kolejną noc. - Ze względu na ostatni weekend wakacji w samolotach jest wyjątkowo mało wolnych miejsc - tłumaczyła.

Urząd Marszałkowski apeluje do właścicieli biura Alfa Star o informacje dotyczące sytuacji turystów pozostających poza granicami kraju. Milewska powiedziała, że biuro podróży ograniczyło się do poinformowania o bankructwie i nie wiadomo dokładnie, gdzie hotele zostały opłacone i na jak długo.

Szacuje się, że kłopoty ma ok. 1600 klientów biura przebywających w 16 miejscach świata.

d40uc5g

A co z osobami, które dopiero czekały na wykupione wycieczki? Prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski doradzał zgłoszenie szkody zgodnie z procedurą, którą ogłosi urząd.

Niewiadomski wyjaśniał też, że firma była jednym z dziesięciu największych biur podróży w Polsce. Dodał, że jego kondycja finansowa była oceniana przez niezależną firmę ratingową jako stabilna. - W związku z tym jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją - przyznał.

d40uc5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40uc5g
Więcej tematów