Trwa ładowanie...

Urodziny Radia Maryja: Wałęsa w wulgarnych słowach o Rydzyku

Z okazji 29. urodzin Radia Maryja w sobotę w Toruniu odbyły się oficjalne uroczystości. W trakcie mszy świętej kazanie wygłosił ksiądz Tadeusz Rydzyk. Jego słowa o pedofilii wywołały krytykę wielu środowisk. Odniósł się także do nich w mediach społecznościowych poseł PO Jarosław Wałęsa. Mamy komentarz polityka.

Share
Urodziny Radia Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk
Urodziny Radia Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
davmzbw

Urodziny Radia Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk w trakcie swojego wystąpienia powiedział m.in., że biskup Edward Janiak, który został oskarżony o tuszowanie pedofilii w polskim Kościele to "współczesny męczennik".

Dodatkowo Rydzyk stwierdził, że filmy dokumentalne o pedofilii w kościele to manipulacja oraz oszczerstwo. - To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja. Ponosimy konsekwencje za nasze czyny, ale to jest straszne, co się dzieje - powiedział w trakcie uroczystości dyrektor toruńskiej rozgłośni.

Zobacz także: Tadeusz Rydzyk i urodziny Radia Maryja. O. Paweł Gużyński o słowach redemptorysty

Urodziny Radia Maryja. Jarosław Wałęsa skrytykował ojca Rydzyka

Słowa, które wypowiedział ojciec Rydzyk, wywołały oburzenie wśród wielu ludzi. Wyjaśnień od prowincjała zakonu redemptorystów ws. sobotniego wystąpienia ojca Rydzyka chce m.in. prymas Polski. Do słów dyrektora Radia Maryja odniósł się także w mediach społecznościowych Jarosław Wałęsa.

davmzbw

W pierwszym swoim wpisie na Twitterze polityk Platformy Obywatelskiej napisał: "Rydzyk to gnida, którą należy wykluczyć z życia publicznego".

Następnie Wałęsa dodał: "Bawię się z moją córeczką, a później słyszę Rydzyka. Na tego skur***** śliny szkoda, ale jak spotkam, to dostanie w pysk".

Wpis Jarosława Wałęsy został usunięty z Twittera we wtorek przed godziną 10:00. WP
Wpis Jarosława Wałęsy został usunięty z Twittera we wtorek przed godziną 10:00. Źródło: WP

Ten wpis skomentował m.in. prezydent Białegostoku. Tadeusz Truskolaski napisał: "Jarku, niestety normalnym ludziom nerwy puszczają i stąd, w tym wypadku uzasadnione odreagowanie w formie wulgaryzmów". Na te słowa Jarosław Wałęsa odpowiedział: "Panie Prezydencie, przepraszam, ale zboczeńców pedofilii trzeba zamykać w klatkach, a nie bronić".

Syn byłego prezydenta wdał się także w dyskusje z internautą. Padły w niej wulgarne słowa. "Następna pi*** internetowa? Zapraszam do Gdańska obrońco pedofilów" - napisał poseł. "Co na mnie też się rzucisz se swoimi witkami? Czy koleszków naślesz? Idź lepiej ze swoimi starym pograć w Totolotka - kolekturę masz na Okopowej" - dodał internauta. Wtedy Wałęsa odpowiedział mu: "Dobranoc Cioto". Na te słowa komentujący odpowiedział: "Spi****** i uważaj na drodze. Czasy pomroczności jasnej po wódzie się skończyły. Pozdrów OTUĘ". "Hahaha, niesamowita z Ciebie szmata" - zakończył dyskusje polityk. Pisownia wszystkich twittów oryginalna.

davmzbw

Na Twitterze Jarosław Wałęsa oznajmił także, że od dziś (7 grudnia) nie jest członkiem katolickiej wspólnoty.

Wpis Jarosława Wałęsy został usunięty z Twittera we wtorek przed godziną 10:00. WP
Wpis Jarosława Wałęsy został usunięty z Twittera we wtorek przed godziną 10:00. Źródło: WP

Jarosław Wałęsa komentuje swoje wpisy

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Jarosława Wałęsę. - Uważam, że trochę za wulgarny był ten wpis, dlatego go skasowałem. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem oburzony tym, że nie było żadnej reakcji ze strony hierarchów oraz ministra sprawiedliwości na słowa ojca Rydzyka. Kiedy ktoś wypowiada się w taki sposób, usprawiedliwiając pedofilię i tych, którzy ukrywali takie przestępstwa, to uważam, że powinna być jasna, natychmiastowa reakcja. To się nie wydarzyło i to mnie oburzyło - powiedział Wirtualnej Polsce poseł PO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
davmzbw

Podziel się opinią

Share
davmzbw
davmzbw
Więcej tematów