Trwa ładowanie...
Andrzej Duda

Urodziny Radia Maryja. Emocjonalne listy Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy

"Dziękujemy Panu Bogu za wielki boży dar, jakim jest Radio Maryja" - zaznaczył w liście Jarosław Kaczyński. Prezes PiS skierował swoje słowa do obchodzącej 28. urodziny rozgłośni założonej przez o. Tadeusza Rydzyka. W podobnym tonie wypowiedział się Andrzej Duda.

Share
Urodziny Radia Maryja. Emocjonalne listy Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d6uw8ob

List Jarosława Kaczyńskiego został odczytany w Toruniu przez szefa MON Mariusza Błaszczaka. "Dziękujemy Panu Bogu za wielki boży dar, jakim jest Radio Maryja oraz pozostałe przedsięwzięcia podejmowane pod auspicjami czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka" - przekazał prezes PiS.

I dodał, że dzięki głosom słuchaczy rozgłośni PiS ma "większość bezwzględną w Sejmie i może kontynuować polską politykę niepodległościową, politykę wzmacniania naszej politycznej, gospodarczej, kulturowej i duchowej suwerenności".

d6uw8ob

"W całej Polsce jest tylko jedna taka rozgłośnia, w której sama nazwa - czyli imię jej Najświętszej Patronki - wzbudza głęboki szacunek i żywe uczucia" - zaznaczył w swoim liście Andrzej Duda. Jego treść odczytał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Radosław Sikorski o Krystynie Pawłowicz i Stanisławie Piotrowiczu: nacjonalistka i komuch

Urodziny Radia Maryja. Prezydent: "niesie pokrzepienie"

Padły słowa o "wyjątkowej wspólnocie", która angażuje się w sprawy publiczne oraz inicjatywy, których celem jest "dobro wspólne wszystkich Polaków". "Głos Radia Maryja jest wciąż bardzo potrzebny. Niesie pokrzepienie, katolickie nauczanie o Bogu i człowieku, ale też odważnie mówi o ważnych sprawach całej naszej wspólnoty narodowej, w tym również o problemach, które niektórzy wolą pomijać milczeniem" - napisał prezydent.

Zaznaczył również, że Radio Maryja "współtworzy demokratyczny pluralizm opinii". "Upomina się też o niezbywalne prawa ludzi wierzących. Tworzy przestrzeń duchowej i intelektualnej formacji, a jednocześnie tworzy niezależne, fachowe źródło informacji" - dodał w liście Andrzej Duda.

Uroczystości z okazji urodzin Radia Maryja odbywają się w Arenie Toruń. Bierze w nich udział założyciel rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk.

Źródło: Radio Maryja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6uw8ob

Podziel się opinią

Share
d6uw8ob
d6uw8ob
Więcej tematów