Trwa ładowanie...
20-10-2015 15:35

Urodziła w czasie podróży samolotem. Będzie ją to słono kosztować

Kobieta, która urodziła synka w czasie lotu z Tajpej do Los Angeles samolotem tajwańskich linii China Airlines (CAL), będzie musiała zrekompensować straty poniesione przez przewoźnika w związku z [ porodem ]( http://dzieci.pl/kat,1033565,title,Jak-przebiega-porod,wid,17126126,wiadomosc.html ). Swoje szkody linie wyceniły na ponad 33 tys. dolarów.

Urodziła w czasie podróży samolotem. Będzie ją to słono kosztowaćŹródło: Wikipedia, fot: Ellery
dinul5l

Jak poinformowały we wtorek tajwańskie media, minister transportu i łączności Czen Cian-ju ogłosił w parlamencie, że linie zamierzają ubiegać się o odszkodowanie na drodze sądowej. Resort jest największym udziałowcem CAL.

Wbrew obecnym przepisom kobieta nie zgłosiła, że jest w 36. tygodniu ciąży, a nieoczekiwana akcja porodowa zmusiła załogę samolotu do zmiany trasy. Maszyna lądowała w Anchorage, na Alasce, gdzie matce i dziecku zapewniono opiekę medyczną. Koszty zmiany trasy oszacowano na ponad 33 tys. dolarów.

Kobieta najprawdopodobniej leciała do Stanów Zjednoczonych, aby tam urodzić, co automatycznie dałoby dziecku amerykańskie obywatelstwo. Została przez amerykańskie władze deportowana i wróciła na Tajwan. Dzieckiem zajmuje się przyjaciel rodziny w USA.

dinul5l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dinul5l
Więcej tematów