Trwa ładowanie...
RMF FM

Uratowany z płonącego domu szczeniak został strażakiem

• Jeden ze strażaków w trakcie gaszenia płonącego domu znalazł małego szczeniaka • Strażak postanowił adoptować psa • Po dwóch latach od całego zdarzenia pies został maskotką komendy straży pożarnej
Share
Uratowany z płonącego domu szczeniak został strażakiem
Źródło: Facebook
d3osfqy

Dwa lata temu, strażak Bill Lindler pracujący w Południowej Karolinie, podczas akcji gaszenia jednego z domów znalazł małego szczeniaka, który cudem przeżył pożar. Zwierzę było wycieńczone i wymagało natychmiastowej opieki weterynaryjnej. Bill widząc poparzonego zwierzaka nie czekał na niczyją pomoc – natychmiast zawiózł psiaka do weterynarza.

Na miejscu okazało się, że szczeniak ma poparzenia drugiego i trzeciego stopnia, a to oznaczało, że Jake’a – bo tak został nazwany psiak – czeka długi pobyt w lecznicy. Pomimo małych szans na przeżycie szczenię wyzdrowiało, a Bill zyskał nowego przyjaciela.

 (fot. Facebook)
Źródło: (fot. Facebook)

Po wyzdrowieniu Lindler zaczął zabierać ze sobą Jake’a na służbę. Zwierzak natychmiast podbił serca całej ekipy strażackiej i już w grudniu 2015 roku został zaprzysiężony na psiego strażaka. Od tego momentu Jake jest pełnoprawnym strażakiem oraz maskotką całej komendy strażackiej.

d3osfqy

Podziel się opinią

Share
d3osfqy
d3osfqy
Więcej tematów