Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze
Policja

Uprowadzili 25-latkę. Policja zatrzymała czterech mężczyzn

Policjanci z Komendy Miejskiej w Kaliszu zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o bezprawne pozbawienie wolności 25-letniej kobiety. Mężczyźni najpierw wtargnęli na teren prywatnej posesji, siłą wyprowadzili swoją ofiarę z budynku i wrzucili do samochodu. Później uciekali ulicami miasta. Nie reagowali na sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie pojazdu. Kilkanaście minut od zgłoszenia przestępstwa, podejrzani trafili do policyjnego aresztu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uprowadzili 25-latkę. Policja zatrzymała czterech mężczyzn
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)

Do zdarzenia doszło 19 stycznia wieczorem. Oficer dyżurny kaliskiej komendy otrzymał zgłoszenie o porwaniu młodej kobiety. Natychmiast o tym zdarzeniu poinformował wszystkie podległe patrole. Według świadków zdarzenia, sprawcy wraz ze swoją ofiarą mieli odjechać pojazdem marki Seat.

Funkcjonariusze błyskawicznie namierzyli auto i podjęli pościg. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, jadąc w kierunku centrum Kalisza. Pojazd został zatrzymany kilkanaście minut później na ulicy Ciasnej. Funkcjonariusze uwolnili przetrzymywaną w pojeździe 25-latkę. Sprawcy, czterej mężczyźni w wieku od 20 do 31 lat, trafili do policyjnego aresztu.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy podejrzani wtargnęli na teren jednej z posesji w Kaliszu. Następnie siłowo weszli do domu, w którym przebywała 25-latka. Kobieta została przemocą doprowadzona do pojazdu. Pomiędzy napastnikami, a osobami przebywającymi na terenie posesji doszło do awantury, podczas której niegroźnie ranne zostały dwie osoby – 81-letnia kobieta oraz 27-letni mężczyzna.

20 stycznia wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności. Ponadto trzech mężczyzn odpowie za naruszenie miru domowego oraz spowodowanie naruszenia czynności ciała. Dodatkowo jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów