Trwa ładowanie...
Policja

Uprowadzili 25-latkę. Policja zatrzymała czterech mężczyzn

Policjanci z Komendy Miejskiej w Kaliszu zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o bezprawne pozbawienie wolności 25-letniej kobiety. Mężczyźni najpierw wtargnęli na teren prywatnej posesji, siłą wyprowadzili swoją ofiarę z budynku i wrzucili do samochodu. Później uciekali ulicami miasta. Nie reagowali na sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie pojazdu. Kilkanaście minut od zgłoszenia przestępstwa, podejrzani trafili do policyjnego aresztu.
Share
Uprowadzili 25-latkę. Policja zatrzymała czterech mężczyzn
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d3cuevz

Do zdarzenia doszło 19 stycznia wieczorem. Oficer dyżurny kaliskiej komendy otrzymał zgłoszenie o porwaniu młodej kobiety. Natychmiast o tym zdarzeniu poinformował wszystkie podległe patrole. Według świadków zdarzenia, sprawcy wraz ze swoją ofiarą mieli odjechać pojazdem marki Seat.

Funkcjonariusze błyskawicznie namierzyli auto i podjęli pościg. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, jadąc w kierunku centrum Kalisza. Pojazd został zatrzymany kilkanaście minut później na ulicy Ciasnej. Funkcjonariusze uwolnili przetrzymywaną w pojeździe 25-latkę. Sprawcy, czterej mężczyźni w wieku od 20 do 31 lat, trafili do policyjnego aresztu.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy podejrzani wtargnęli na teren jednej z posesji w Kaliszu. Następnie siłowo weszli do domu, w którym przebywała 25-latka. Kobieta została przemocą doprowadzona do pojazdu. Pomiędzy napastnikami, a osobami przebywającymi na terenie posesji doszło do awantury, podczas której niegroźnie ranne zostały dwie osoby – 81-letnia kobieta oraz 27-letni mężczyzna.

20 stycznia wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności. Ponadto trzech mężczyzn odpowie za naruszenie miru domowego oraz spowodowanie naruszenia czynności ciała. Dodatkowo jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

d3cuevz

Podziel się opinią

Share
d3cuevz
d3cuevz
Więcej tematów