Trwa ładowanie...
dysdrjz

Uprowadzenie 3-letniego Fabiana z Radomia. Są zarzuty dla kolejnej osoby

Kolejną osobę podejrzaną o uprowadzenie 3-letniego Fabiana zatrzymała policja. Funkcjonariusze postawili 35-letniemu mężczyźnie te same zarzuty co wcześniej trojgu innym osobom oraz ojcu dziecka - poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji Alicja Śledziona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uprowadzenie 3-letniego Fabiana z Radomia. Są zarzuty dla kolejnej osoby
(Fot: Child Alert)
dysdrjz

- 35-latek został zatrzymany w Milanówku k. Warszawy. Mężczyzna ma być przesłuchiwany przez prokuratora - dodała Śledziona. To już czwarta osoba zatrzymana przez policję pod zarzutem uprowadzenia 3-letniego Fabiana.

Także ojcu chłopca, który nadal się ukrywa, prokuratura przedstawiła zaocznie zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, uprowadził 3-letniego Fabiana. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz powiedziała, że śledczy nadal pracują nad wnioskiem do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania wobec ojca Fabiana Sebastiana N. Wcześniej prokuratura wystawiła za nim list gończy. Sąd wyraził też zgodę na tymczasowe aresztowanie Sebastiana N., jeśli zostanie on zatrzymany przez policję.

dysdrjz

Gdy do tego dojdzie, mężczyzna - zgodnie z procedurą - trafi do tymczasowego aresztu na 14 dni. W tym czasie będzie przesłuchany przez prokuratora, przedstawione mu zostaną zarzuty i śledczy zdecyduje, czy wystąpi do sądu o dalszy areszt dla mężczyzny.

Wcześniej sąd ograniczył ojcu władzę rodzicielską nad synem. Opiekę nad dzieckiem sprawowała matka.

Uprowadzenie 3-letniego Fabiana. Wprowadzono Child Alert

3-letniego Fabiana uprowadziło w ub. tygodniu sprzed bloku na jednym z osiedli w Radomiu trzech mężczyzn. Wyrwali dziecko matce i zabrali do samochodu, którym odjechali w nieznanym kierunku.

dysdrjz

W związku z uprowadzeniem 3-latka wprowadzony został Child Alert - system szybkiego rozpowszechniania informacji o zaginionym dziecku. Później na policyjny fax przesłane zostało pismo podpisane przez ojca chłopca, w którym oświadczył on, że dziecko przebywa z nim.

W wyniku policyjnych działań zatrzymano 5 osób, które mogły mieć związek z uprowadzeniem chłopca. Zatrzymania miały miejsce w Krakowie, Warszawie oraz Starachowicach i Milanówku. Czworgu z nich postawiono zarzuty uprowadzenia dziecka, dwie osoby - występują w charakterze świadków.

dysdrjz

Podziel się opinią

Share
dysdrjz
dysdrjz