UOP wrabiał Małgorzatę Papałę w zabójstwo męża?

Były dyrektor ABW, płk Ryszard Bieszyński, który zeznawał przed chicagowskim sądem jako świadek obrony Edwarda Mazura, przez lata wybielał Mazura i próbował w zabójstwo Papały wrobić
wdowę po generale - mówi "Super Expressowi" policjant z KGP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UOP wrabiał Małgorzatę Papałę w zabójstwo męża?
(PAP/EPA)
WP
Podziel się

Galeria

[

Podziel się
WP

]( http://wiadomosci.wp.pl/proces-ekstradycyjny-edwarda-mazura-6038644891731073g )
Proces ekstradycyjny Edwarda Mazura

Podziel się

Od kiedy oficerowie UOP (a później ABW) zorientowali się, że ekipa śledcza kierowana przez pogromcę mafii, prokuratora Jerzego Mierzewskiego zainteresowała się Mazurem, zaczęli forsować wersję, według której za zabójstwem generała Papały miała stać... jego żona. Mieliśmy wrażenie, że chcą wbrew faktom wrobić wdowę po generale - wspomina jeden z emerytowanych funkcjonariuszy UOP.

Adam Rapacki, twórca CBŚ, twierdzi, że Bieszyński stale nagabywał go i przedstawiał wersje rodzinną jako najbardziej prawdopodobną. Powiedziałem mu: "Nie masz dowodów, przedstaw je, to będziemy gadać"- wspomina po latach Rapacki.

WP

Oficerowie UOP - pisze dziennik - jako zabójcę wytypowali zawodowego żołnierza, krewnego Marka Papały. Wszystko pasowało. Wojskowego, który ma dostęp do broni, do zabójstwa miała nakłonić Małgorzata, żona generała Papały. Motywem była według UOP chęć zdobycia pieniędzy z ubezpieczenia po poległym komendancie głównym oraz rozwiązanie problemów małżeńskich Papałów. Przesłuchiwany żołnierz niczego istotnego jednak nie powiedział. Do UOP wezwano wiec wdowę po generale.

Położyli przede mną kartkę papieru, obok długopis i zaczęli sugerować, abym przyznała się do zbrodni - opowiada Małgorzata Papała. Ze zdumienia i żalu nie mogła nic wówczas z siebie wykrztusić. Do dzisiaj wspomina to zdarzenie z wielkim bólem.

Jak mówi Jerzy Mierzewski, pułkownik Bieszyński i jego ludzie, pomimo braku dowodów, z uporem wracali do wątku rodzinnego. Według niego, oficerowie dwukrotnie weryfikowali wszystko, ale nie znaleźli nawet cienia dowodów.

Małgorzata Papała ma dosyć. Jeśli pan pułkownik będzie publicznie pomawiał mnie i moją rodzinę, skieruje przeciwko niemu sprawę do sądu - zapowiada na łamach "Super Expressu" wdowa. (PAP)

WP

Więcej: Super Express - Służby specjalne chciały oskarżyć wdowę

Polub WP Wiadomości
WP
WP