Trwa ładowanie...
d27ognp
lgbt

Uniwersytet Jagielloński wprowadza aplikację dla osób transpłciowych

Przy pomocy aplikacji studenci UJ wybiorą imię, którym ma posługiwać się wykładowca. Jak przekazało radio Eska, systemy uczelni będą wyświetlać imię danego studenta zgodne z płcią przez niego odczuwaną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktywiści LGBT
Aktywiści LGBT (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
d27ognp

Systemy internetowe UJ zostały przystosowane na potrzeby transpłciowych i niebinarnych studentów, którzy z powodu braku akceptacji nie brali udziału w zajęciach. Aplikacja umożliwi przedstawienie studenta zgodnie z odczuwaną ich tożsamością płciową.

Projekt "Stop LGBT". Ks. prof. Alfred Wierzbicki: biskupi powinni mieć więcej wyobraźni i miłosierdzia

Decyzja władz uczelni ma związek m.in. z apelami organizacji TęczUJ, która poprosiła o interwencję w tej sprawie. Dzięki nagłaśnianiu problemu UJ stworzył specjalną nakładkę informatyczną na potrzeby uczelnianych systemów takich jak USOSweb i Pegaz czy na platformie Microsoft Teams.

d27ognp

UJ z odezwą do polityków

Przypomnijmy, że UJ jest jedną z niewielu uczelni, które postanowiły wziąć udział w debacie na temat sytuacji osób LGBT+ w Polsce.

Czytaj też:"Strefy wolne od LGBT". Polska bez unijnych pieniędzy? Radni tłumaczą: "Nie dyskryminujemy. Popieramy tylko tradycyjny model rodziny"

W czerwcu Kolegium Rektorsko-Dziekańskie Uniwersytetu Jagiellońskiego wystosowało specjalne oświadczenie, w którym zwróciło się do polityków zaangażowanych w tegoroczną kampanię prezydencką o zaprzestanie stygmatyzowania i atakowania osób LGBT+.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27ognp

Podziel się opinią

Share
d27ognp
d27ognp
Więcej tematów