Trwa ładowanie...
d2ntl2v

Unijna żywność nafaszerowana pestycydami

Produkowane w Unii Europejskiej owoce i warzywa zawierają coraz
więcej pestycydów i herbicydów. Najgorzej jest pod tym względem we Francji i w Holandii. Dane na ten temat ogłosiła Komisja Europejska w Brukseli.

d2ntl2v

Z analizy przeprowadzonej na 45 tys. próbek warzyw i owoców wynika, że z roku na rok coraz większa część badanego materiału zawiera ślady środków owado- i chwastobójczych. Choć w większości przypadków dopuszczalne normy nie są przekroczone to jednak niepokój budzi to, że coraz mniej jest owoców i warzyw całkowicie czystych. Szczególnie niekorzystnie wypadają Francja i Holandia. We Francji ślady pestycydów zawierało ponad 50% próbek. Podobnie jest w Holandii.

Fransois Veillerette, prezes Ruchu w Obronie Przyszłych Pokoleń komentując opublikowane przez Komisje Europejską dane oświadczył, że w tych dwóch krajach produkty pochodzenia roślinnego są najbardziej skażone w całej Europie.

Zdaniem ekologów, w pogoni za zyskiem producenci warzyw i owoców używają coraz więcej środków chemicznych i coraz bardziej skracają okres przed zbiorami, gdy takich środków nie wolno stosować.(miz)

d2ntl2v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ntl2v
Więcej tematów