Trwa ładowanie...
d3b33bh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Uniewinniono mężczyznę skazanego za przejście na chrześcijaństwo

Sąd apelacyjny w Fezie wydał wyrok uniewinniający w sprawie 31-letniego mężczyzny, który w pierwszej instancji został skazany w sierpniu ub.r. na dwa i pół roku więzienia za przejście na jedną z religii chrześcijańskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uniewinniono mężczyznę skazanego za przejście na chrześcijaństwo
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d3b33bh

Mohamed Al-Biladi był skazany za to, że "przyczynił się do załamania się wiary muzułmanina". Ten artykuł kodeksu karnego stosuje się w Maroku również wobec osób, które porzucają islam, aby przyjąć chrześcijaństwo.

Sad Apelacyjny uznał jednak, że w postępowaniu Biladiego nie można dopatrzyć się prozelityzmu, ponieważ to tylko on sam przeszedł na inną wiarę.

- Jestem bardzo zadowolony, czuję się wolny i dziękuję Bogu i wszystkim osobom wierzącym, chociaż wiele z nich nie podziela moich przekonań - powiedział po ogłoszeniu uniewinniającego wyroku Biladi.

d3b33bh

Przed sądem broniło go kilkunastu prawników, których zapewniły mu różne organizacje broniące praw człowieka. Podkreślali oni między innymi, że wyrok skazujący wydany w pierwszej instancji był sprzeczny z duchem marokańskiej konstytucji.

W Maroku obowiązuje zakaz praktykowania religii chrześcijańskich. Co jakiś czas policja wyrzuca z kraju grupy cudzoziemców pod zarzutem uprawiania prozelityzmu. Również Marokańczycy, jak to było w przypadku Biladiego, bywają ścigani sądownie za zmianę religii.

d3b33bh

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d3b33bh

d3b33bh
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów