Unieważniony przetarg na rządowe samoloty
Przetarg na samoloty dyspozycyjne dla rządu został unieważniony - poinformował szef kancelarii premiera Marek Wagner. Wagner powiedział, że decyzję taką podjęto, gdyż z przetargu wycofały się dwie z trzech firm, które się do niego zgłosiły.
26.08.2003 | aktual.: 26.08.2003 16:01
Szef Kancelarii Premiera wyjaśnił, że w tej sytuacji trzeba było unieważnić przetarg zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych. Marek Wagner dodał, że teraz zostanie ogłoszony nowy przetarg, ale nie wiadomo, w jakiej formie. Może on zostać ogłoszony na dotychczasowych zasadach, ale wtedy, zdaniem Wagnera, uczestnicy mogą znowu się wycofać. Rząd może też zaprosić którąś z firm do negocjacji. Za tydzień Wagner ma poinformować rząd, jaka forma przetargu zostanie wybrana.
Cała sytuacja wskazuje, zdaniem Wagnera, na potrzebę nowelizacji ustawy o zamówieniach publicznych. Gdyby do niej doszło, to rząd mógłby prowadzić negocjacje z tą firmą, która nie wycofa się z przetargu.
Do przetargu na samolot dyspozycyjny dla członków rządu i innych ważnych osobistości zgłosiła się francuska firma Dassault Aviation, kanadyjska Bombardier i amerykańska Gulfstream. Dwie ostatnie się wycofały.