Trwa ładowanie...
d28t3ci

Ulica imienia Janusza Korwin-Mikke? Polityk: proszę o poparcie innych kandydatur

Prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke dowiedział się, że jedna z ulic może zostać nazwana jego imieniem. Polityk podziękował, ale jednocześnie poprosił, by w ten sposób zamiast niego uhonorowano inne "wybitne postaci".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke (WP.PL)
d28t3ci

Rada Miejska w Jaworze planuje zmienić nazwy ulic w wyniku tzw. ustawy dekomunizacyjnej. W wyniku konsultacji społecznych wyłoniono m.in. kilka propozycji na nową nazwę ulicy, która obecnie nosi nazwę ul. gen. Zygmunta Berlinga. Ul. Janusza Korwin-Mikke - to jeden z pomysłów na nową nazwę.

Korwin-Mikke nie pozostał obojetny na tę informację. Napisał list do radnych miasta. - Dowiedziałem się, że w kosultacjach społecznych dotyczących zmiany nazw ulic Berlinga i Rapackiego, padła propozycja, aby jedną z nich nazwać moim imieniem. Serdecznie dziękuję za nominację - podkreślił.

- Jednak biorąc pod uwagę kandydatury tak wybitnych i dzielnych ludzi, jak kardynał Stefan Wyszyński i rotmistrz Witold Pilecki, proszę Radę Miejską w Jaworze o poparcie tych kandydatur i uhonorowanie tych wybitnych postaci, nadając odpowiednim ulicom ich nazwy - dodał.

Czy radni posłuchają Korwin-Mikkego?

Źródło: jawor24h.pl

d28t3ci

Podziel się opinią

Share

d28t3ci

d28t3ci
Więcej tematów