Trwa ładowanie...
d3qb9xz

Ulewy, burze, grad, chłód - prognoza pogody na 3 i 4 maja

Za nami piątek, który był bardzo zimny i deszczowy. W wielu miejscach kraju temperatury nie przekraczały 10 stopni. W gminie Kamionka Wielka w powiecie nowosądeckim padał nie tylko deszcz, ale także grad. W dalszych dniach pogoda również nie będzie nas rozpieszczać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulewy, burze, grad, chłód - prognoza pogody na 3 i 4 maja
(AFP, Fot: John Moore)
d3qb9xz

- Jeszcze czegoś podobnego tu nie było! Zima w środku wiosny! Grad wielkości przepiórczych jaj zasypał dolinę Kamionki Wielkiej, najgorzej było przy drogach wychodzących z lasu. Deszcz z mułem, gradem, kamieniami i gałęziami popłynął jak rzeka na drogę główną. Samochody miały problemy z przejechaniem - donosiła słuchaczka radia RMF FM .

Jaka pogoda czeka nas dzisiaj i jutro? Synoptycy nie mają dobrych wieści. - W dzielnicach południowych będzie zdecydowanie gorsza pogoda, czyli w woj. dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim. Także w świętokrzyskim i lubelskim. Tutaj będzie przeważało duże zachmurzenie i miejscami będą też występowały słabe opady deszczu - ostrzega dyżurny synoptyk IMGW Michał Jaworski.

Jak informuje IMGW Wyspy Brytyjskie, kraje Beneluksu, północna Francja oraz półwysep Iberyjski są pod wpływem wyżu. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem licznych układów niskiego ciśnienia. Polska południowo-wschodnia znajduje się pod wpływem niżu znad Włoch, północno-zachodnia część kraju przechodzi pod wpływ wyżu znad Wysp Brytyjskich. Z północnego zachodu napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego, południowy wschód kraju pozostanie w cieplejszej masie powietrza polarno-morskiego.

d3qb9xz

Sobota

W sobotę w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. W Karpatach możliwe burze. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 9 do 14 st., chłodniej w opadach na Dolnym Śląsku od 3 do 6 st., cieplej na krańcach południowo-wschodnich od 14 do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni, w czasie burz porywisty.

W nocy z soboty na niedzielę na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu i wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, z okresowymi opadami deszczu. W Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -2 st. na północy oraz miejscami w kotlinach sudeckich do 1 st. w centrum i do 6 st. na południowym wschodzie. Na wybrzeżu od 1 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany północny i północno-zachodni.

Niedziela

d3qb9xz

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane miejscami duże. Miejscami na północy kraju i na wschodzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 do 13 st, w dolinach sudeckich i karpackich od 8 do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany północno-zachodni.

Warszawa

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 1 st., możliwe spadki temperatury przy gruncie do -1 st. Wiatr słaby, północny. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadało.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3qb9xz

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d3qb9xz

d3qb9xz
Więcej tematów