Trwa ładowanie...

Ukryli papierosy wśród soków dla dzieci. Miały trafić do Wielkiej Brytanii

Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało we Wrocławiu magazyn nielegalnych papierosów, które miały trafić do Wielkiej Brytanii. Przestępcy ukryli je w paletach z napojami dla dzieci.

Share
Ukryli papierosy wśród soków dla dzieci. Miały trafić do Wielkiej Brytanii
Źródło: Dolnośląska Policja
d1efl1u

Policjanci we współpracy ze strażą graniczną zlikwidowali, znajdujący się na terenie Wrocławia magazyn z nielegalnymi papierosami. Wyroby tytoniowe, które nie posiadały znaków akcyzy, miały prawdopodobnie trafić do Wielkiej Brytanii. Papierosy, które miały zostać przemycone, schowane były w paletach z sokami dla dzieci.

Funkcjonariusze zatrzymali w magazynie dwóch mężczyzn, którzy właśnie szykowali nielegalny towar to kolejnego transportu. Obaj są mieszkańcami Dolnego Śląska, notowanymi już za podobne przestępstwa.

Na miejscu policja zabezpieczyła ok. 810 tysięcy sztuk papierosów. Ich wartość oszacowano na pół miliona złotych.

Mężczyźni zostali tymczasowo zatrzymani. Staną przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Akcja CBŚ to kontynuacja działań, związanych z walką z przestępczością akcyzową na terenie Polski. W ubiegłym roku, na Dolnym Śląsku zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów, a w lutym 2014 r. nielegalną krajalnię tytoniu.

d1efl1u

Podziel się opinią

Share
d1efl1u
d1efl1u
Więcej tematów