Trwa ładowanie...
d3852i0

Ukraińskie władze wymieniają jeńców z prorosyjskimi separatystami. OBWE zadowolone

Ukraińskie władze wymieniły jeńców z prorosyjskimi separatystami. Ukraina przekazała 233 osoby. Z kolei separatyści uwolnili 74 jeńców. Informacje o wymianie spotkały się z uznaniem OBWE. Organizacja międzynarodowa wezwała również strony konfliktu do kontynuowania dialogu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraińskie władze wymieniają jeńców z prorosyjskimi separatystami. OBWE zadowolone
(PAP, Fot: SERGEY DOLZHENKO)
d3852i0

- Pozwolenie wielu osobom na powrót do domu przed Nowym Rokiem i prawosławnym Bożym Narodzeniem to bardzo dobry rozwój wydarzeń - powiedziała szefowa dyplomacji Austrii Karin Kneissl.

- Wymiana to nie tylko gest humanitarny, ale też pomocny krok ku zbudowaniu zaufania - dodała pełniąca funkcję przewodniczącej OBWE w Europie.

Do środy udało się doprowadzić do wymiany tylko kilkudziesięciu osób, a ostatnia taka akcja miała miejsce 15 miesięcy temu.

d3852i0

Do wymiany doszło w mieście Gorłówka (ok. 40 km od Doniecka). Akcję nadzorowali obserwatorzy OBWE i Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. Obecnych było też trzech rosyjskich duchownych prawosławnych.

Na miejsce wymiany jeńców, do Donbasu, przybył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Spotkał się z uwolnionymi przez prorosyjskich separatystów jeńcami i podziękował im za wytrwałość.

źródło: rmf fm

d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów