Trwa ładowanie...
06-09-2014 21:31

Ukraiński patriarcha Filaret: Putin to nowy Kain

Mocny apel patriarchy Filareta. Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego wzywa wiernych do modlitwy o sprawiedliwy sąd nad Władimirem Putinem.

Ukraiński patriarcha Filaret: Putin to nowy KainŹródło: AFP, fot: Mikhail Klimentyev
d30qjhi
d30qjhi

Filaret w obszernym oświadczeniu nazwał rosyjskiego prezydenta "nowym Kain". Nie z imienia, ale z powodu swych czynów - precyzuje patriarcha. Powołując się na teksty biblijne przypomniał on, że dwa wielkie grzechy: zabójstwo i kłamstwo są ze sobą ściśle związane przez diabła.

"W rękach wspomnianego przywódcy złożono wielką władzę, ale my i cały świat jesteśmy świadkami, że skierował on ją nie do tworzenia dobrych dzieł, lecz do czynienia zła" - napisał Filaret. Podkreślił również szkodliwą rolę medialnej propagandy w Rosji. "Sieją wrogość przeciw naszemu narodowi i jego pragnieniu bycia niezależnymi i budowania własnego suwerennego państwa, podjudzają do przelewu krwi i zabijania w Donbasie" - ocenił Filaret.

Zaznaczył, że jako patriarcha, "odpowiedzialny przed Bogiem za prawosławny naród ukraiński", uważa, iż największa wina za konflikt spoczywa na Władimirze Putinie. Patriarcha zaznaczył, że swoim postępowaniem rosyjski przywódca odcina się od Kościoła prawosławnego i od Boga.

d30qjhi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30qjhi
Więcej tematów