Trwa ładowanie...
IAR

Ukraiński patriarcha Filaret: Putin to nowy Kain

Mocny apel patriarchy Filareta. Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego wzywa wiernych do modlitwy o sprawiedliwy sąd nad Władimirem Putinem.
Share
Władimir Putin
Władimir PutinŹródło: AFP, Fot: Mikhail Klimentyev
dh52q0s

Filaret w obszernym oświadczeniu nazwał rosyjskiego prezydenta "nowym Kain". Nie z imienia, ale z powodu swych czynów - precyzuje patriarcha. Powołując się na teksty biblijne przypomniał on, że dwa wielkie grzechy: zabójstwo i kłamstwo są ze sobą ściśle związane przez diabła.

"W rękach wspomnianego przywódcy złożono wielką władzę, ale my i cały świat jesteśmy świadkami, że skierował on ją nie do tworzenia dobrych dzieł, lecz do czynienia zła" - napisał Filaret. Podkreślił również szkodliwą rolę medialnej propagandy w Rosji. "Sieją wrogość przeciw naszemu narodowi i jego pragnieniu bycia niezależnymi i budowania własnego suwerennego państwa, podjudzają do przelewu krwi i zabijania w Donbasie" - ocenił Filaret.

Zaznaczył, że jako patriarcha, "odpowiedzialny przed Bogiem za prawosławny naród ukraiński", uważa, iż największa wina za konflikt spoczywa na Władimirze Putinie. Patriarcha zaznaczył, że swoim postępowaniem rosyjski przywódca odcina się od Kościoła prawosławnego i od Boga.

dh52q0s

Podziel się opinią

Share
dh52q0s
dh52q0s
Więcej tematów